Rezultate te kerkimit per termin: +Njerzimi

Meta: total 48 / total_found 48 / time 0.000 / keyword[0] njerzimi / docs[0] 48 / hits[0] 54 /
MBI TEATRIN KOMBËTAR DHE PARTNERITETIN PUBLIK-PRIVAT
  • 2018-03-19

MBI TEATRIN KOMBËTAR DHE PARTNERITETIN PUBLIK-PRIVAT

Foto ilustruese BAJRAM PEÇI Është e njohur që njerëzit me pushtet janë më të fortë se qytetarët e tjerë. Me pushtetin që u ka ardhur në dorë ata mund të shndërrohen, në mos tiranë, në njerëz që pushtojnë hapësirat e lirisë intelektuale. U imponojnë të tjerëve të pranojnë

ABSURDI KOORDINATIV
  • 2017-03-09

ABSURDI KOORDINATIV

Mbi librin e Mimoza Ahmetit Kujtim Drishti Ky libër është një sfidë për kohët që po kalojmë, kur gjithnjë e më shumë, njerzit që dinë të lexojnë, lexojnë gjithnjë e me pak. Mendimi duket se ka hyrë ne nje fazë plogështie dhe shprehja që ndjek plogështine, varferohet. Mendimi e

Produktet toksike që po helmojn fëmijët tanë
  • 2017-02-02

Produktet toksike që po helmojn fëmijët tanë

Ne jetojm n nj shoqri t orientuar drejt konsumit, q na shtyn t blejm produkte pr t cilat nuk kemi nevoj, shumica e t cilave jan t mbushura me kimikate t rrezikshme. Njerzimi sht vazhdimisht i ekspozuar ndaj toksinave, t cilat pr fat t keq jan t fshehura mir n t gjitha produktet ushqimore, mjeksore,

No Pic available
  • 2016-08-17

Një rrëfim i pazakontë i Gramoz Pashkos: Kur Berisha zhvarrosi eshtrat e babait tim

Vendimi i qeverisë Meksi për të zhvarrosur eshtrat e Josif pashkos bashkë me ato të Enver Hoxhës e të tjerë udhëheqës komuniste. Berisha por edhe Meksi ishin një natë më parë tek unë por nuk më thanë asgjë. Kur Gramoz Pashko hapi derën e shtëpisë ku do të themelohej Partia D

Rrëfimi i Gramoz Pashkos: Kur Berisha zhvarrosi eshtrat e babait tim
  • 2016-08-17

Rrëfimi i Gramoz Pashkos: Kur Berisha zhvarrosi eshtrat e babait tim

Vendimi i qeverisë Meksi për të zhvarrosur eshtrat e Josif Pashkos bashkë me ato të Enver Hoxhës e të tjerë udhëheqës komunistë. Berisha por edhe Meksi ishin një natë më parë tek unë por nuk më thanë asgjë.   Kur Gramoz Pashko hapi derën e shtëpisë ku do të themelohej Partia

Flutura Açka: Rama? Nuk di çtë bëjë me gjatësinë e vet
  • 2016-08-11

Flutura Açka: Rama? Nuk di çtë bëjë me gjatësinë e vet

PYETESORI 33 Gazetari vuan kur kërkon një titull. Titulli është, sa thelbi i gjërave që ka thënë i intervistuari, sa vitrina që kërkon t'i ekspozojë të gjitha; për të thënë dhe për 'të shitur'. Të intervistuarit nuk të ndihmojnë me këtë, ose e bëjnë me kursim të madh. Njer

Përgjigje një insinuate
  • 2016-07-01

Përgjigje një insinuate

Nga Bilal Kola* I dashur Z. Kripa! Meqënëse në shkrimin tuaj të dt. 27/06/2016 ne Gazetën "Telegraf" më luteni (dhe kete lutje ma keni bërë edhe herë të tjera) t'iu kthej përgjigje disa pyetjeve që vetë ju me anë të insinuative aspak te holla i jeni vetë-përgjgijur, në respekt të

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama