Rezultate te kerkimit per termin: +Njesia

Total: 1354
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:01.687Z

Reforma, shkrihet njesia “Shqiponja”

Ky eshte urdhri me i fundit i Ministrise se Brendshme, e cila ka vendosur qe te shkrije njesine elite “Shqiponja” dhe t’ia bashkengjise Patrulles se Pergjithshme. Reparti “Shqiponjat” i ringritur ne dhjetor te vitit 2012, pas shkrirjes se bere ne vitin 2006 me synim parandalimin e krimit t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.032Z

Minibashkia nr. 2 njesia me siperfaqe sa 1/5-a e Tiranes

Zona Njesia bashkiake numer 2 perfshin qendren aktuale si dhe ate historike te Tiranes. Kjo njesi perfshin qendren ku sipas tradites u hodhen themelet e Tiranes si qytet. Njesia shtrihet nga sheshi Skenderbej e rruga Qemal Stafa deri ne Sauk nga bulevardi Deshmoret e Kombit deri te rruga Arkitekt K

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.484Z

Terrorizmi ngrihet njesia speciale e hetimit financiar

Thuajse e gjithe veprimtaria ne llogarite bankare te shtetasve shqiptare dhe te huaj ne territorin e vendit do te jete e mbikeqyrur nga afer. Ndryshimet e propozuara se fundmi nga qeveria ne ligjin Per Parandalimin dhe pastrimin e parave dhe financimin e terrorizmit detyrojne bankat dhe institucione

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.114Z

Lapraka njesia me problemet e legalizimit dhe urbanizimit

Zona Njesia bashkiake numer 11 ne kryeqytet eshte ndryshe edhe zona e Laprakes e cila eshte krijuar relativisht vone si zone banimi dhe per kete arsye perballet me sfida te medha. Nje nga sfidat me te cilat kjo zone eshte perballur me se shumti eshte ajo e legalizimit te banesave informale ne te ci

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.564Z

Njesia perendimore e Tiranes problemet me legalizimin dhe urbanizimin

Shtata Njesia bashkiake numer 7 ne kryeqytet ka afersisht 61 mije banore dhe eshte e perbere nga rreth 18 216 familje. Legalizimi i nje numri te madh banesash informale ne kete zone ndertuar kohet e fundit i hap rrugen edhe urbanizimit te saj dhe le perspektiven per nje rritje te madhe te numrit te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:45.495Z

Hiqet kreu i Njesisë Operacionale,Policia: Njesia s'funksiononte mirë

TIRANË – Drejtori i Forcave Operacionale në Policinë e Shtetit, Albert Pataj është shkarkuar sot nga detyra për shkak të rezultateve të dobëta në punën e tij. Këtë informacion e ka dhënë Policia e Shtetit, e cila sqaron tani do të analizohen përgjegjësitë e tij në moskryer

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.137Z

Tjeter incident elektoral dhunohet zyra e Ilir Gjonit tek njesia 3

Nje tjeter incident elektoral ka ndodhur ne mengjesin e sotem ne Tirane. Incidenti i radhes ka ndodhur tek njesia bashkiake numer 3 ku jane thyer xhamat e zyres se deputetit te Partise Socialiste Ilir Gjoni. Deputeti i PS-se lidhur me kete incident eshte shprehur se ky akt eshte i paprecedente. Gjon

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama