Rezultate te kerkimit per termin: +Njesitit

Total: 32
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.388Z

Certifikohen 10 zyrtare policor te Njesitit K9

Nga Express me 28 nentor 2010 ne ora 1701 Policia e Kosoves ka njoftuar se ne bazen e Njesise Speciale K9 ne fshatin Lebane te Prishtines eshte mbajt ceremonia e shperndarjes se Certifikatave per dhjete zyrtare policor te ri te njesitit K9 me qen te cilet me sukses kane perfunduar trajnimin bazik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:28.204Z

Kandic, padi njesise speciale te policise serbe

Nje organizate per te drejtat e njeriut ne Beograd ka ngritur padi ndaj ish-anetareve te Njesitit Special te Policise se Serbise per kryerjen e krimeve te luftes ne Kosove. Kryetarja e Fondit per te Drejten Humanitare, Natasha Kandic ka deklaruar per mediat serbe se, ne baze te deshmive q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.952Z

Maqedoni, vdes polici Zoran Markovski gjate sulmit mbi "Tigrat"

Ministria e Puneve te Brendshme maqedonase ka bere dje te ditur identitetin e policit te vrare, pjesetar i njesitit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:15.829Z

Vdes ish-paramilitari serb Slobodan Mediç

 Në aksidentin që ka ndodhur dje rreth orës 17 në rrugën Sremska Mitrovica – Veliki Radinci, ka vdekur ish komandati paramilitari i njesitit “Scorpions”, Slobodan Mediç bashkë me gruan dhe djalin e tij 17 vjeçar, njoftojnë media

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:24.490Z

Refuzon t'i ndaloje kontrollit policor

Nje banor serb ne Ranilluge refuzoi t'i ndaloje njesitit patrullues ne nje pike kontrolli ne udhekryqin e rruges se fshatit. Serbi minoritar ndodhej ne nje traktor, por u largua nga vendi i kontrollit. Njesiti patrullues e ndoqi, por i dyshuari ushtroi dhune ndaj tyre. Pas disa minutash, incidenti p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.569Z

Kosove EULEX-i heton pjesetare te personelit te tij

Misioni i Bashkimit Evropian per policine dhe drejtesine ne Kosove beri te ditur se ka pezulluar nga puna nje punonjes nderkombetar te ketij misioni ndersa disa te tjere jane transferuar perkohesisht ne detyra te tjera brenda misionit per shkaqe sigurie. Ne nje njoftim te shkurter te ketij misioni t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.779Z

Shkup, nderron jete nje nga policet e plagosur

Ka nderruar jete nje nga policet e plagosur sot ne Shkup, kur nje grup personash gjate paradites hapen zjarr ndaj patrulles policore te njesitit “Alfa”. Lajmin e bejne te ditur mediat maqedonase, sipas te cilave ne atentat dy police te tjere mbeten te plagosur, te cilet aktual

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama