Rezultate te kerkimit per termin: +Njohja

Total: 8029
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:21.991Z

Njohja në gazetë

Njohja nga Gaboni vazhdon të mos konfirmohet zyrtarisht. Zyra e Pacollit të premten ka njoftuar se një gazetë e këtij shteti ka shkruar për njohjen e Kosovës. Si arsyetim për mungesën e notës verbale përmendet vizita e Ministrit të Jashtëm të këtij shteti në New York. Nga Express m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:31.169Z

Vulin: Njohja e Kosovës s’vjen parasysh

Ministri serb i Punës, Punësimit dhe Çështjeve Sociale dhe të Luftëtarëve Aleksandar Vulin ka thënë se njohja e pavarësisë së Kosovës nuk vjen parasysh dhe se deklarata e nënkryetares së Parlamentit Evropian Ulrike Lunacek paraqet një lloj presioni dhe qëndrim personal, e jo qëndri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.870Z

Njohja nga Kina me rndsi

Kryeministri Berisha deklaroi se njohja e pavarsis s Kosovs nga Kina, do t ishte nj kontribut shum i rndsishm i ktij vendi t madh pr paqen dhe stabilitetin n rajon. Kreu i qeveris, shtjen e Kosovs e ka konsideruar nj pik t pandryshuar t axhends s tij ndrkombtare, duke shtuar se kt shtje e diskutoi m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:24.535Z

Erdogan: Njohja e Kosoves, faktor stabiliteti

Kryeministri turk Rexhep Taip Erdogan ka deklaruar nga Nju Jorku se njohja e shpejte e pavaresise se Kosoves ka qene ne te mire te gjithe rajonit te Ballkanit. “Njohja e shpejte e shtetit me te ri te pavarur te Evropes eshte dhe mbetet faktor thelbesor per paqen, sigurine dhe stabil

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:48.766Z

Selmani: Te mos vonohet njohja e pavaresise

Kryetari i partise Demokracia e Re, Imer Selmani ka deklaruar gjate seances parlamentare qe po zhvillohet ne Kuvendin e Shkupit, se njohja e pavaresise se Kosoves eshte nje realitet qe Maqedonia po vonon ta pranoje. Sipas tij, njohja e pavaresise do te jete dicka pozitive per vet Maqedonine, ne ng

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:28.441Z

Kuci: Njohja nga Greqia, rendesi te vecante

Zevendeskryeministri i Kosoves, Hajredin Kuci ka deklaruar se Prishtina zyrtare do te punoje intensivisht per te fituar njohjen e pavaresise nga Greqia, nje nder 5 vendet e BE qe nuk e ka ndermarre kete hap. Kuci ka theksuar se njohja nga Greqia nuk ka te beje me faktin se kush eshte ne

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:36.265Z

Zyrtarizohet njohja e Gabonit

Brenda dy ditësh, Kosovës i është komunikuar zyrtarisht edhe njohja e dytë. Gaboni është vendi radhës që ka dorëzuar notën verbale në njërën prej ambasadave kosovare. Lajmi është konfirmuar për Indeksonline nga zyrtarë të Ministrisë së Jashtme të Kosovës. Të martën, Kosova

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama