Rezultate te kerkimit per termin: +Njollat

Meta: total 762 / total_found 762 / time 0.000 / keyword[0] njollat / docs[0] 762 / hits[0] 990 /
Ditët e mia me Fabrizio De Andre
  • 2017-05-30

Ditët e mia me Fabrizio De Andre

Ylljet Aliçka Më 18 Shkurt  ka lindur kantautori i njohur italian Fabrizio De Andre. Vdiq në Janar të vitit 1999. Në ditën e vdekjes së tij u fol dhe u shkrua shumë. Me kalimin e viteveai po shndrrohet në njëmit. Për të shkruhen libra, emërtohen shkolla, rrugë, fondacione, teatroDhe a

10 zakone të përditshme që mund të dëmtojnë shëndetin tuaj
  • 2017-05-09

10 zakone të përditshme që mund të dëmtojnë shëndetin tuaj

Mënyra si do të dukemi në një farë moshe është e lidhur  fort me gjenetikën. Por ky nuk është faktori i vetëm – ne vetë mund të ndikojmë në mënyrë të ndjeshme tek procesi i plakjes. Ja disa zakone në dukje të padëmshme që mund të vjedhin rininë tuaj Flokët e kapura bi

No Pic available
  • 2017-04-28

Francë, identifikohet shqiptari i vrarë me një plumb në kokë

Një 40 vjeçar shqiptar i qëlluar me plumb në kokë tri ditë më parë në Francë, ka ndërruar jetë dje. Viktima është Tanush Ymeri, i cili u qëllua me një plumb të vetëm në kokën natën midis të martës dhe të mërkurës. Njollat e gjakut sipas mediave franceze janë ende të duksh

No Pic available
  • 2017-04-28

Ja si të shpëtoni nga këpucët me erë apo rrobat me njolla

Të gjithëve i ka ndodhur që të mbajnë erë këpucët apo ti bëhen rrobat me njolla në rroba nga vera, vaji apo ushqime të tjera. Dailymail ka treguar disa metoda si të shpëtoni duke përdorur disa objekte të jetës së përditshme. Nëse ju ndodh që të zvogëlohet një bluze, mjafton t

No Pic available
  • 2017-04-24

Zbardhet vendimi që i dha pafajësinë Mark Frrokut për vrasjen në Belgjikë

Gjykata e Tiranës zbardhi arsyetimin e vendimit të pafajësisë së Kristian Marinajt, i akuzuar si bashkëpunëtor i ish-deputetit Mark Frroku në vrasjen e Aleksandër Kurtit në vitin 1999, në Belgjikë. Në lidhje me këtë vrasje në një proces tjetër gjykata shfajësoi dy ditë më parë

7 mënyrat e përdorimit të kolinozit që ndoshta nuk i dini
  • 2017-04-13

7 mënyrat e përdorimit të kolinozit që ndoshta nuk i dini

Të gjithë ne përdorim kolinoz për të pasur dhëmbë sa më të pastër. Përdorimi i tij nuk kufizohet vetëm me kaq, sepse ka shumë metoda të tjera që ju mund ta shfrytëzoni. Mund të nisni me pastrimin e njollave në pjesë të ndryshme të shtëpisë, heqjen e gërvishtjeve në mobilie.

No Pic available
  • 2017-04-10

Gjendet një makinë e djegur, dyshohet e atentatorëve të Elidon Mehmetit

Një makinë e djegur është gjetur në afërsi të Urës së Mifolit. Makina BMW dyshohet se i përket autorëve të atentatit të mbrëmshëm, ku mbeti i vrarë Elidon Mehmeti 35 vjeç. Sipas policisë mjeti është gjetur në anë të rrugës Fier Vlorë, në fshatin Ferras. Dy të shoqër