Rezultate te kerkimit per termin: +Nju +Delhi

Total: 439
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:08.681Z

Shqipëria hap ambasadë në Nju Delhi

Shqipëria hap ambasadën e saj në kryeqytetin e Indisë, Nju Delhi. Ministria e Punëve të Jashtme njoftoi dje se kryediplomati shqiptar, Lulzim Basha, u nis dje drejt Indisë ku do të marrë pjesë në ceremoninë zyrtare të hapjes së ambasadës tonë në kryeqytetin Indian, Nju Delhi. Basha

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.807Z

Ndotja e ajrit, ISHP: Tirana si Nju-Delhi

Qendra e Tiranës renditet si një nga kryeqytetet më të ndotura të Europës, ndërkohë që më keq për cilësinë e ajrit, pas saj, është Pekini dhe Nju-Delhi. Të dhënat më të fundit që raporton Instituti i Shëndetit Publik (ISHP) vazhdojnë ta rendisin Tiranën si kryeqytetin më të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.643Z

Indi, alarm për atentate në Nju Delhi

Gatishmëria në maksimum në Nju Delhi për atentate terroriste të konsideruara si “të mundshme” nga SHBA-ja, Britania e Madhe dhe Australia. Sipas faqes së internetit të ambasadës amerikane, janë shtuar provat se terroristët po parashikojnë sulme. Komunikata i kësh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.736Z

Në QKU s’ka baktere “Nju Delhi”

Nga Express më 23 mars 2011 në ora 12:07 Qendra Klinike Universitare e Kosovës (QKUK) ka njoftuar opinionin dhe pacientët që mjekohen në kuadër të klinikave dhe reparteve të saj, se zyrtarisht nuk ka të konfirmuar praninë e mundshme të prezencës së superbakteres “Nju Delhi&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:52.855Z

Protesta kundër rritjes së çmimeve në Nju Delhi

Rreth 200 mijë njerëz në Nju Delhi i janë bashkuar marshit të sindikatave për të protestuar kundër rritjes së çmimeve të ushqimit dhe papunësisë. Forca të shumta sigurie ishin pozicionuar për të kontrolluar turmë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:16.987Z

Nju Delhi kërkon largimin e një diplomati amerikan

Qeveria e Indisë ka kërkuar nga Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Nju Delhi që të largojë një zyrtar të saj. Ky hap pason arrestimin e një zyrtareje konsullore të Indisë në Nju Jork, nën akuzat për mashtrim me viza. Agjenci

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.304Z

Nju Delhi, dita më e ftohtë prej 40 vjetësh

Moti i ftohtë vijon të shënojë rekorde në Indi. Të dielën temperatura ka zbritur në 3 gradë në kryeqytetin Nju Delhi, ku është regjistruar dita më e ftohtë e 40 viteve të fundit. Në shtetin indian më të popull

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama