Rezultate te kerkimit per termin: +Nju +Jork +Tajms

Meta: total 306 / total_found 306 / time 0.001 / keyword[0] nju / docs[0] 16792 / hits[0] 26764 / keyword[1] jork / docs[1] 11420 / hits[1] 15646 / keyword[2] tajms / docs[2] 355 / hits[2] 430 /
No Pic available
  • 2017-02-17

Trumpit i fshehin informacionet sekrete? Kreu i CIA-s: Ja si qëndron e vërteta

Pas lajmit të bujshëm se FBI, CIA dhe NSA nuk i raportojnë më presidentit amerikan, Trump, nga frika se ai mund të nxjerrë informacionet sekrete ka ardhur reagimi i kreut të CIA-s. Mike Pompeo ka lëshuar një deklaratë duke mohuar raporton e medias se zyrtarët e inteligjencës po i fshehin

Trump shte e logjikshme qe SHBA te kene marredhenie me te mira me Rusine
  • 2017-02-17

Trump shte e logjikshme qe SHBA te kene marredhenie me te mira me Rusine

brbrPresidenti Donald Trump tha te enjten se eshte e logjikshme qe SHBA te kete marredhenie me te mira me Rusine sepse te dyja jane fuqite berthamorebrbr brbrGjate nje konference te gjate shtypi me gazetaret ne Shtepine e Bardhe Presidenti Trump tha se rreziqet e nje konflikti me Rusine jane te medh

Jetojmë në kohën e Gëbelsave të rinj
  • 2017-01-02

Jetojmë në kohën e Gëbelsave të rinj

Nga Timothy Garton Ash Në epokën e Internetit, asgjë nuk udhëton më shpejt se sa një klishe tejet aktuale. Tashmë nuk ka fjalim që të mbyllet pa përmendur të paktën një herë post të vërtetën e kohës sonë. A thua, deri dje, e vërteta dilte gjithmonë e pastër nga goja e polit

No Pic available
  • 2016-10-04

Çfarë ka ndodhur më 4 tetor?

1795 – Napoleon Bonaparti del në skenën franceze si ushtarak, duke përdorur artilerinë për të shpërndarë turmat e armatosura që përpiqeshin të pengonin punimet e Konventës (legjislatura franceze) në Paris – ishte fillimi i fundit të epokës së Revolucionit. Pas 9 vjetësh,

10 sekrete të errëta të Donald Trumpit dhe Hillary Clintonit
  • 2016-09-27

10 sekrete të errëta të Donald Trumpit dhe Hillary Clintonit

10 sekrete të errëta të Donald J. Trumpit   Në historinë e politikës së SHBA, asnjë kandidat nuk ka ndezur kaq shumë debate sa Donald Trumpi. Ish biznesmeni vihet në lojë nga media, si një shaka kombëtare; një klloun që vazhdimisht bën gafa. Por të paktën nuk është aq hapta

No Pic available
  • 2016-08-30

Arti i lidershipit të hijshëm

(Nju Jork Tajms) Kohët e fundit kam menduar shumë për eksperiencën. Donald Trumpit i mungon eksperienca politike, dhe marrëzia që shkakton mungesa e eksperiencës së tij, bëhet përditë e më e dukshme. Nga ana tjetër, Hillary Clintoni është asgjë tjetër, përveç se eksperiencë. A

No Pic available
  • 2016-07-19

Çfarë ka ndodhur më 19 korrik?

360 pes – Platoni shkruan dialogjet e tij me Timaeun dhe Kritian duke treguar mbi qytetërimin e lulëzuar Atlantean 9,000 vjet para kohës së tij. Platoni është burimi i parë i kësaj legjende. Sipas tij, Atlantis ishte një ishull i lashtë që u përmbyt nga ujërat e detit. Shumë kan