Rezultate te kerkimit per termin: +Nju +Jork

Meta: total 1000 / total_found 11290 / time 0.009 / keyword[0] nju / docs[0] 16792 / hits[0] 26764 / keyword[1] jork / docs[1] 11420 / hits[1] 15646 /
No Pic available
  • 2017-06-25

Gjuha e trupit, si shitësit vëzhgojnë emocionet e blerësve

Kamerat me qark të mbyllur, kamerat me imazhe termike, kapelet me elektroda të inkorporuara dhe pajisje të tjera po rrisin shitjet Nga muaji shtator i vitit të kaluar e deri në prill të këtij viti, një rrjet librarish franceze në Paris, ka vendosur kamera në ambientet e brendshme për të

No Pic available
  • 2017-06-25

Ivanka Trump akuzohet për plagjiaturë

Ivanka Trump përfundon në gjykatë pasi akuzohet se ka kopjuar një linjë këpucësh të një shoqërie italiane. Vajza njëherësh këshilltarja e ngushtë e presidentit amerikan Donald Trump është paditur nga shoqëria Aquazzura, me bazë në Firence, e cila akuzon kompaninë që prodhon një

No Pic available
  • 2017-06-12

Melania Trump transferohet në Shtëpinë e Bardhë

Më në fund Shtëpia e Bardhë do të ketë zyrtarisht një Zonjë të Parë. Melania Trump dhe djali i saj Barron janë vendosur në Shtëpinë e Bardhë, pesë muaj pasi burri i saj Donald Trump mori detyrën. Zonja Trump dhe djali 11-vjeçar kanë qëndruar në Nju Jork derisa Barron mbaroi vit

No Pic available
  • 2017-06-12

Melania Trump më në fund hyn në Shtëpinë e Bardhë

 Gruaja e presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Melania Trump  dhe djali i saj Barron kanë hyrë në Shtëpinë e Bardhë pesë muaj pasi burri i saj mori detyrën si president. Zonja Trump dhe dali i saj 11 -vjeçar kishin qëndruar më përpara në Nju Jork, në mënyrë

No Pic available
  • 2017-06-12

Shimpanzetë nuk janë njerëz, e vendos gjykata

Gjykata e Lartë në Nju Jork të Shteteve të Bashkuara ka hedhur poshtë kërkesën e një grupi avokatësh sipas të cilëve dy shimpanze të mbajtura në robëri duhet të trajtohen si persona juridikë dhe se ato kanë të drejtën e lirimit nga burgu të izoluara në një burg të paligjshëm.

No Pic available
  • 2017-06-11

Nga Blendi Fevziu / Ese për emigrantët

Nga Blendi Fevziu/ Jemi një popull emigrantësh. Më vjen gjithnjë në mend kjo frazë, në udhëtimet e gjata, ku pothuajse përherë, një person qëllon të më afrohet për të më përshëndetur apo folur shqip. Jo vetëm në Europë ku kjo gjë është e kuptueshme. Por edhe në shumë vend

No Pic available
  • 2017-06-08

SHBA arreston dhjetëra pjesëtarë të një bande ruse

Autoritetet amerikane arrestuan dhe akuzuan dhjetëra pjesëtarë të një, siç u tha, sindikate ruse të krimit të organizuar që punonte jashtë qytetit të Nju Jorkut. Zyra e prokurorit në Nju Jork tha se të dyshuarit kanë vepruar ndërkombëtarisht dhe anembanë SHBA-së, duke trafikuar dro