Rezultate te kerkimit per termin: +Nju +Jorkut

Meta: total 1000 / total_found 4204 / time 0.003 / keyword[0] nju / docs[0] 17335 / hits[0] 27618 / keyword[1] jorkut / docs[1] 4265 / hits[1] 5742 /
Alarmi i fruthit në Nju Jork, shpallet emergjenca shëndetësore
  • 2019-04-10

Alarmi i fruthit në Nju Jork, shpallet emergjenca shëndetësore

Kryebashkiaku i Nju Jorkut, Bill de Blasio, shpalli gjendje të jashtëzakonshme shëndetësore në të gjithë qytetin për shkak të epidemisë së fruthit që u përhap në Bruklin. Qytetari i parë i “Big Apple” më pas urdhëroi vaksinimin e detyrueshëm në katër zona më të rrez

No Pic available
  • 2019-04-02

Enrico Cuccia, mendja financës italiane me origjinë shqiptare

Lindi në Romë më 24 nëntor 1907 nga prindër siçilianë. Familja e të atit ishte me origjinë arbëreshe nga Ora e Shqiptarëve dhe Mexojuzoja. Pas diplomimit në drejtësi hyn në Iri, i dislokuar pranë selisë së Londrës. Detyra e parë me rëndësi është në Bankën e Italisë (marrja

No Pic available
  • 2019-04-02

Qyteti Smart, Tirana në Koalicionin e Qyteteve për të Drejtat Dixhitale

Tirana, si qytet qe po ben progres të vazhdueshëm me nismat dixhitale, i eshte bashkuar Koalicionit te Qyteteve për të Drejtat Dixhitale (Cities Coalition for Digital Rights). Kjo nisme globale, e iniciuar nga qytetet e Amsterdamit, Barcelonës dhe Nju Jorkut, ka mbështetjen e UN-Habitat, EUROC

Russiagate, çfarë përmban raporti i Prokurorit Mueller?
  • 2019-03-24

Russiagate, çfarë përmban raporti i Prokurorit Mueller?

Prokurori Special, Robert Mueller (në mes), presidenti amerikan Donald Trump (majtas) dhe ai rus, Vladimir Putin Amerikanët janë në pritje të detajeve të hetimit të Prokurorit të Posaçëm Robert Mueller rreth ndërhyrjes së Rusisë në zgjedhjet presidenciale të vitit 2016. Zoti Mueller e

U aksidentua apo e vranë? Kush e spiunonte Aleksandër Kondon!
  • 2019-03-18

U aksidentua apo e vranë? Kush e spiunonte Aleksandër Kondon!

U aksidentua apo e vranë në Nju Jork? Vdekja e legjendës se peshëngritjes shqiptare, Aleksandër Kondo, vijon të jetë e mbuluar me mister, edhe sot pas më shumë se 3 dekadash. Në vitin 1985, ai shfrytëzoi kampionatin Europian të peshëngritjes në Poloni për tu arratisur në ish-Jugoslla

Incidenti në avionin Stamboll-Nju Jork, shqiptari: Pashë gjak, njerëzit fluturonin! (VIDEO)
  • 2019-03-10

Incidenti në avionin Stamboll-Nju Jork, shqiptari: Pashë gjak, njerëzit fluturonin! (VIDEO)

Fluturimi i avionit Boeing 777-300 të kompanisë Turkish Airlines që u nis nga Stambolli për në Nju Jork, u shoqërua nga një incident që la të plagosur mbi 30 persona, vetëm 45 minuta para ulje në aeroportin John F. Kenedy. Turbulencat e forta në ajër shkaktuan frikë te pasagjerët, dis

No Pic available
  • 2019-03-10

Fluturim për në Nju Jork, mbi 30 të plagosur në avionin e Turkish Airlines (VIDEO)

Dhjetra pasagjerë kanë pësuar lëndime të ndryshme pasi një avion i nisur nga Stambolli drejt Nju Jorkut përjetoi turbulenca ekstreme në ulje në Aeroportin Ndërkombëtar John F. Kennedy. Autoritet e qytetit konfirmuan incidentin. Gjithçka ndodhi vetëm 45 minuta para përfundimit të udhë