Rezultate te kerkimit per termin: +Nju +York

Meta: total 1000 / total_found 1397 / time 0.002 / keyword[0] nju / docs[0] 17335 / hits[0] 27618 / keyword[1] york / docs[1] 11648 / hits[1] 16602 /
Nju Jorku ripërjeton Padrinon, vritet bosi i familjes Gambino
  • 2019-03-14

Nju Jorku ripërjeton Padrinon, vritet bosi i familjes Gambino

Italo-amerikani Francesco “Frank” Calì, kreu i familjes mafioze Gambino që konsiderohet si ndërmjetës i Cosa Nostra përtej Atlantikut, u vra në një pritë përpara rezidencës së tij të Staten Island në Nju Jork. 53-vjeçari vdiq në spital për shkak të plagëve të marra në

Aktori i Godfather zbulon: Ja kush e vrau Marilyn Monroe!
  • 2019-03-12

Aktori i Godfather zbulon: Ja kush e vrau Marilyn Monroe!

Në autobiografinë Hollywood Godfather Gianni Russo, interpretues i filmit fitues të Oskarit, shpjegon teorinë e tij për zhdukjen e yllit legjendar amerikan. Teoria Zhdukja e Marilyn Monroe, e gjetur pa jetë në shtëpinë e saj në Brentëood në Los Anxhelos më 5 gusht 1962, ka ushqyer teori

SHBA, ekspertët: Nju Jorku po shkon drejt falimentimit
  • 2019-03-10

SHBA, ekspertët: Nju Jorku po shkon drejt falimentimit

Nju Jork po i afrohet rrezikut të shkatërrimit financiar. Dhe për herë të parë në 40 vjet, spektri i falimentimit kthehet të qëndrojë pezull mbi Big Apple. Është ky alarmi i lëshuar nga ekspertët, sipas të cilave me largimin e kompanive dhe individëve për taksa shumë të larta dhe

Në laboratorët sekret të Holandës, ku gatuhet gjithë ekstaza në botë
  • 2019-03-01

Në laboratorët sekret të Holandës, ku gatuhet gjithë ekstaza në botë

Të fshehur në mesin e kullotave dhe serrave, gjeneratat e kriminelëve prodhojnë sasi të mëdha të barnave sintetike. Dhe i kthejnë ato nga riviera e Adriatikut në Australi. Një luftë e pabarabartë për policinë. Parlamenti po debaton rregullimin e këtyre substancave Kullotat, serrat, ka

Provokon Maduro, xhiro me makinë në qendër të Karakasit (Video)
  • 2019-02-24

Provokon Maduro, xhiro me makinë në qendër të Karakasit (Video)

Presidenti i Venezuelës, Nicolas Maduro, ka publikuar një video në të cilën ai mund të shihet në timonin e makinës së tij me bashkëshorten në krah, ndërsa shëtit nëpër rrugët e kryeqytetit të vendit, Karakas. “Ky është populli ynë, i mobilizuar për të mbrojtur Revolucioni

Nga uji te shampoja, 8 gabimet më të zakonshme kur lani flokët
  • 2019-02-06

Nga uji te shampoja, 8 gabimet më të zakonshme kur lani flokët

Edhe një gjest i thjeshtë mund të fshehë disa gracka, siç shpjegojnë disa ekspertë në Prevention.com, duke sugjeruar truket e duhura për të pasur flokë të shndritshme dhe të shëndetshme. Zgjidhni një formulë shampo bazuar në llojin e flokëve – Në varësi të llojit të flok

Flet drejtori Andi Ballta: ABI Bank, investimi më i madh amerikan në Shqipëri
  • 2019-02-04

Flet drejtori Andi Ballta: ABI Bank, investimi më i madh amerikan në Shqipëri

ABI Bank ka qenë kryefjala e diskursit politik të drejtuesve më të lartë të opozitës në akuzat që kanë hedhur në drejtim të kryeministrit Edi Rama gjatë javës që lamë pas. Lidhja e kësaj banke me Linda Ramën, bashkëshorten e kryeministrit, ka qenë gjithmonë objekt sulmesh nga PD