Rezultate te kerkimit per termin: +NjuJork

Total: 12
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.253Z

Manhatan, 31 skulptura vëzhgojnë parkun

MANHATAN- Vëllai i madh iu vëzhgon. Brenda dhe përreth një parku baritor në zemër të Manhatën 31 skulptura me përmasa njerëzore vështrojnë poshtë drejt njerëzve që kalojnë përditë në këtë vend. Ky projekt është fryt i mendjes së artistit britanik Antony Gormley. Gormley përd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:55.525Z

Profesionet e reja te Barbit, spikere lajmesh dhe inxhiniere

NJU JORK-Për shumë vajza të reja mund të duket se kukulla Barbi e ka plotësuar ciklin e saj. Por tashmë Barbi ka një profesion të ri. Karriera 125 vjeçare e Barbi u paraqit në Panairin e Lodrave në Njujork. Profesioni më i ri i Barbi u zgjodh nga vajzat e vogla përmes një votimi në in

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.278Z

Tregjet në rënie si pasojë e borxhit grek

LONDER- Vazhdon rënia e vlerës së aksioneve në tregjet financiare ndërkombëtare për shkak të krizës së borxhit grek.Tregu i aksioneve në Japoni pasoi rënjet në bursën e Njujork-ut me pothuajse tre përqind rënje në tregtinë e hershme.Australia dhe Korea e Jugut hapen tregjet me dy

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:37.209Z

Kosova e gatshme për bisedime me Serbinë

Autori i Lajmit: red.Shefi i diplomacisë kosovare Skënder Hyseni tha se Prishtina është e gatshme për bisedime praktike me Beogradin për një sërë çështjesh, por jo edhe për statusin. Ministri i punëve të jashtme i Kosovës Skënder Hyseni dje deklaroi në Njujork se është i gatsh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:40.633Z

Mbyllet studio muzikore e Bowie dhe këngëtarëve legjendarë

Studio muzikore ku David Bowie regjistroi albumin e tij të fundit është mbyllur përfundimisht, pothaujse 3 dekada pasi u cel për herë të parë në Njujork. “Dyqani magjik” në Nju Jork ku David Bowie, Coldplay dhe The Foo Fighters regjistruan muzikë për vite e vite me rradhë u

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:08.595Z

Në ankand një dorëshkimi të madhit Mark Tuejn

NEW YORK- Ai është një ikonë e letërsisë amerikane ndaj tani një dorëshkrim i papublikuar më parë, fotografi e letra personale të cilat dikur i përkisnin tregimtarit legjendar Samuel Clemens do të nxirren në ankand nga Sotheby në Njujork. Samuel Clemens është i njohur më së shumti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.294Z

Tregjet në rënie si pasojë e borxhit grek

Vazhdon rënia e vlerës së aksioneve në tregjet financiare ndërkombëtare për shkak të krizës së borxhit grek. Tregu i aksioneve në Japoni pasoi rënjet në bursën e Njujork-ut me pothuajse tre përqind rënje në tregtinë e hershme. Australia dhe Korea e Jugut hapen tregjet me dy

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama