Rezultate te kerkimit per termin: +Nju

Meta: total 1000 / total_found 16792 / time 0.007 / keyword[0] nju / docs[0] 16792 / hits[0] 26764 /
No Pic available
  • 2017-06-25

Gjuha e trupit, si shitësit vëzhgojnë emocionet e blerësve

Kamerat me qark të mbyllur, kamerat me imazhe termike, kapelet me elektroda të inkorporuara dhe pajisje të tjera po rrisin shitjet Nga muaji shtator i vitit të kaluar e deri në prill të këtij viti, një rrjet librarish franceze në Paris, ka vendosur kamera në ambientet e brendshme për të

No Pic available
  • 2017-06-25

Ivanka Trump akuzohet për plagjiaturë

Ivanka Trump përfundon në gjykatë pasi akuzohet se ka kopjuar një linjë këpucësh të një shoqërie italiane. Vajza njëherësh këshilltarja e ngushtë e presidentit amerikan Donald Trump është paditur nga shoqëria Aquazzura, me bazë në Firence, e cila akuzon kompaninë që prodhon një

No Pic available
  • 2017-06-24

Një fshat indian do të vetëquhet tashmë Trump!

Ekziston kulla Trump në mes të Nju Jorkut apo hotelet Trump, plot luks, nëpër qytetet e botës, tani do të ketë edhe fshati Trump, një fshat i humbur në Indi që ka vendosur të ndërrojë emrin. Marora, një komunë e varfër dhe rurale e shtetit të Hariana (veri) pranë Nju Delhit, ndrysh

No Pic available
  • 2017-06-18

Veliaj: Basha i vetmi kryetar bashkie që i dha vetes leje për shtesë kati

Nga Vora ku morri pjesë në takimin elektoral të Partisë Socialiste, kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj kërkoi votën e zgjedhësve për Edi Ramën, si e vetmja garanci për vijimin e reformave të nisura dhe si i vetmi aleat i pushtetit vendor në realizimin e projekteve që zhvill

No Pic available
  • 2017-06-12

Melania Trump transferohet në Shtëpinë e Bardhë

Më në fund Shtëpia e Bardhë do të ketë zyrtarisht një Zonjë të Parë. Melania Trump dhe djali i saj Barron janë vendosur në Shtëpinë e Bardhë, pesë muaj pasi burri i saj Donald Trump mori detyrën. Zonja Trump dhe djali 11-vjeçar kanë qëndruar në Nju Jork derisa Barron mbaroi vit

No Pic available
  • 2017-06-12

Melania Trump më në fund hyn në Shtëpinë e Bardhë

 Gruaja e presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Melania Trump  dhe djali i saj Barron kanë hyrë në Shtëpinë e Bardhë pesë muaj pasi burri i saj mori detyrën si president. Zonja Trump dhe dali i saj 11 -vjeçar kishin qëndruar më përpara në Nju Jork, në mënyrë

No Pic available
  • 2017-06-12

Shimpanzetë nuk janë njerëz, e vendos gjykata

Gjykata e Lartë në Nju Jork të Shteteve të Bashkuara ka hedhur poshtë kërkesën e një grupi avokatësh sipas të cilëve dy shimpanze të mbajtura në robëri duhet të trajtohen si persona juridikë dhe se ato kanë të drejtën e lirimit nga burgu të izoluara në një burg të paligjshëm.