Rezultate te kerkimit per termin: +Nn +Terezn

Total: 25
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.243Z

Shenjë dashurie

Ministria e Kulturës shpall vitin 2010, vitin e Nënë Terezës, i cili përkon edhe me 100-vjetorin e ditëlindjes së saj. Ministria e Kulturs shpall vitin 2010, vitin e Nn Terezs, i cili prkon edhe me 100-vjetorin e ditlindjes s saj. Vendimi shti ditur n nj konferenc pr shtyp

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:38.632Z

Nënë Tereza dhe shqiptarët

Kur takon Nn Terezn, nuk mund t mos ndjesh inferioritetIndira Gandi N Shqipri u prkujtua 100-vjetori i lindjes s Nn Terezs, prkujtim q u zhvillua dhe n shum vende t bots. Vendet q kan njfar lidhje me t, si n gar me njri-tjetrin, u prpoqn t prvetsonin sa m shum prej meritave t saj. Shqipria, q i ka d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.400Z

Mesh pr Nn Terezn

Veprimtaritë për 100 vjetorin e lindjes së Nënë Terezës, për Kishën Katolike kulmuan me kremtimin e meshës në Laç të Vaut të Dejës, ku është ndërtuar, katedralja e parë shqiptare kushtuar Nënë Terezës. Mesha është udhëhequr nga nunci apostolik në Shqipëri, Imzot

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.410Z

Shqiptarët, protestë në Nju Jork për shenjtoren

SHBA Nj grup qytetarsh kan kundrshtuar ndaj pronarve pr t mos ndezur dritat ceremoniale N qytetin e Nju Jorkut pritet t zhvillohet nj tubim pran ndrtess Empire State, nj ndr m t famshmet e bots, pr t protestuar kundr vendimit t pronarve pr t mos i ndezur dritat bardh e blu n prkujtim t 100-vjetorit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.957Z

Fotot e këmbëve të Nënë Terezës, për herë parë në Shqipëri

Albumi i fondacionit Marilena Ferrari, albumi quhet Madre Tereza. Pr her t par n Tiran vjen nj grup indian nga Kalkuta n koncertin e kremtimit pr 100-vjetorin e Nn Terezs, duke sjell muzikn me t ciln ajo frymzohej n lutje. Drejtori i Teatrit t Operas, Zhani Ciko, tregon pr nj pro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.390Z

Arkivi i Filmit, pak jetë nga Nënë Tereza

Aktiviteti Shfaqen materiale filmike t marra nga Vatikani Kan qen pak njerz dje n kineman e Arkivit t Filmit pr t par xhirimet q ky institucion kishte marr nga Qendra Televizive e Vatikanit pr Nn Terezn. Ishin 45 minuta xhirime q tashm i prkasin arkivit. Pas prshndetjes s drejtoreshs Elvira Diamant

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.400Z

Gonxhja q lindi Nn Terezn

Shkup, 26 gusht 1910. Plot 100 vite më parë, lindi Anjez Gonxhe Bojaxhiu, shtatvogla me zemër të madhe, që i dedikoi jetën e saj Zotit dhe njerëzve në nevojë, humanistja shqiptare e njohur në të gjithë botën si Nënë Tereza. “Gjej kohë për të luajtur, gjej kohë të

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama