Rezultate te kerkimit per termin: +Nobel

Meta: total 1000 / total_found 4053 / time 0.002 / keyword[0] nobel / docs[0] 4053 / hits[0] 7500 /
Keni bërë dashuri me Ramën?: Jemi puthur pa pështymë kaq!
  • 2019-04-09

Keni bërë dashuri me Ramën?: Jemi puthur pa pështymë kaq!

Nga Mimoza Ahmeti As unë nuk e dija deri atë mëngjes kur ra telefoni: Jam unë, tha ai, sot më 11°° te Lidhja e Shkrimtarëve. Kishte fytyrën e habisë natyrale dhe sytë e tij ishin dy flegra pas të cilave montohej në distancë inteligjenca, trupi i tij i mëndafshtë i pështjellë me

Ish-ministri i PS: Edi Rama meriton NOBEL-in në politikë, nëse ndodh
  • 2019-03-20

Ish-ministri i PS: Edi Rama meriton NOBEL-in në politikë, nëse ndodh

Kriza politike në Shqipëri sa vjen e thellohet, me opozitën që zyrtarisht nuk ka pranuar të hyjë në zgjedhjet lokale të 30 qershorit, duke mos dorëzuar emra për komisionerë në KQZ, ndërsa kërkon zgjedhje të parakohshme duke shfrytëzuar protestat popullore. Ndërkohë në Kuvend, ësh

No Pic available
  • 2019-03-15

Pikëtakim me shqiptarët në Tokën e Shenjtë

Luan Rama Hebrejtë, – shkruan një ndër poetët më të mëdhenj izraelit Jehuda Amishai, – janë si një rezervat i përjetshëm pylli, ku drurët rrinë ngjitur njëri me tjetrin, madje dhe të vdekurit. Nuk kanë vënd për tu shtrirë. Ata qëndrojnë drejt, mbështetur tek të gja

Horoskopi, në kinema me 12 shenjat
  • 2019-03-07

Horoskopi, në kinema me 12 shenjat

Mes aktiviteteve argëtuese më të zakonshme dhe më të preferuara, si nga burrat edhe nga gratë, por edhe nga grupmoshat e ndryshme, është me siguri kinemaja. Një film i bukur, parë në ekranin e madh, por edhe në ekranin e shtëpisë, është në gjendje të na ndryshojë humorin dhe emoci

Armë gjermane në Jemen, por qeveria nuk ka informacion!
  • 2019-02-27

Armë gjermane në Jemen, por qeveria nuk ka informacion!

Armët gjermane kanë luajtur në Jemen një rol shumë më të madh se sa ka qenë e ditur deri tani. Këtë e zbuloi një ekip gazetarësh me pjesëmarrjen edhe të Deutsche Welles. Qeveria gjermane thotë se nuk ka pasur njohuri për këtë. Një konvoj ushtarak lëviz ngadalë në një rrugë me

No Pic available
  • 2018-12-16

Territoret e sunduesve në librin e Kadaresë

Sadik Bejko Libri i fundit i Ismail Kadaresë, Kur sunduesit grinden me nëntitull Rreth misterit të telefonimit Stalin-Pasternak ka tërheqjen e një thrilleri dhe lexohet me një frymë. Duke dashur të zbulojë një mister, atë se çfarë fshihet pas një bisedë që ka zgjatur në pak minuta,

Fituesja e çmimit Nobel: Nipi im i ISIS-it më kërcënoi me vdekje!
  • 2018-12-16

Fituesja e çmimit Nobel: Nipi im i ISIS-it më kërcënoi me vdekje!

Edhe nipi im është rekrutuar nga ISIS-i në moshën 11 vjeç. Është dëshmia dramatike e Nadia Murad, fituesja e çmimit Nobel për Paqen 2018, për luftën e saj në mbrojtje të grave jazide, të ci;at si ajo, janë rrëmbyer dhe shndërrua më pas në skllave seksuale të Shtetit Islamik. Në