Rezultate te kerkimit per termin: +Nobelin

Total: 396
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:20.931Z

Rama, letër Bashës: Thaçi për Nobelin

Kreu i PS-së u drejtohet krerëve të partive parlamentare duke kërkuar mbështetjen e Kuvendit Letra - Kryeministri shprehet në letër për ngritjen e një komiteti të posaçëm për mbështetjen e Thaçit Kryeministri Edi Rama është angazhuar personalisht për të krijuar një mbështetje n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.209Z

Putin, kandidat për Nobelin e Paqes 2014

Vladimir Putin është kandidat për çmimin Nobel të Paqes për vitin 2014, informoi diten e sotme drejtori i Institutit Norvegjez të Nobelit, Geir Lundestad. Kete vit ka pasur nje numer rekord nominimesh per çmimin Nobel për Paqe, plot 278 te tilla. Në mesin e të nominuarve gjenden edhe Pap

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:27.210Z

Majkel Mur: Obama meritoje Nobelin

Regjizori qe u be i famshem per dokumentaret e tij anti Bush, Majkell Mur uron Obamen per Nobelin per paqe por shton me tej se ai tashme ate cmim duhet ta vertetoje me fakte. “Urime presidentit Obama per cmimin Nobel per paqe po tani te lutem meritojne ate cmim, mbajeni fjalen e dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:01.708Z

Hollande vlereson Nobelin per Paqen

I pari lider që reagoi pas nderimit të Organizatës për Ndalimin e Armëve Kimike me Nobelin e Paqes ishte presidenti francez François Hollande. Për shefin e pallatit Elize, vendimi i komitetit norvegjez të çmimit prestigjoz ishte një mesazh i mir&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:51.966Z

Përse duhet Kadareja të fitojë Nobelin për Letërsinë në vitin 2013 (FOTO)

—-Nga Nina Sabolik—-  Unë duhet ta urrej Ismail Kadarenë. Duhet ta urrej sepse jam maqedonase dhe ai është shqiptar dhe sepse popujt tanë kanë qenë armiq ndër shekuj dhe kanë bërë luftra mes tyre njësoj si vitet e fundit ashtu edhe dekada e shekuj më parë! Është ky filli

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.129Z

Babai i epruvetes fiton Nobelin per Mjekesine

Cmimin Nobel per Mjekesine ne vitin 2010 e ka marre babai i fekondimit artificial Robert Edwards. Lajmin e ben te ditur vete komiteti per Nobelin me qender ne Stokholm te Suedise. Fiziologu britanik 85-vjecar eshte pioneri i teknikes qe ka ndryshuar shoqerine. Qe nga viti 1978 ai arriti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:01.264Z

Francezi Jean Tirole fiton Nobelin për ekonomi

Ekonomisti francez, Jean Tirole, ka fituar Çmimin Nobel për Ekonomi. Akademia Suedeze e Shkencave deklaroi se Tirole është shpërblyer “për analizat e fuqisë së tregut dhe të rregullores. Ai ka sqaruar se si të kuptohen dhe rregullohen industritë me disa firma të fuqishme”. Ju

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama