Rezultate te kerkimit per termin: +Nora +Malaj

Meta: total 754 / total_found 754 / time 0.001 / keyword[0] nora / docs[0] 2628 / hits[0] 4800 / keyword[1] malaj / docs[1] 8385 / hits[1] 18654 /
LSI e bëri Ramën burrë shteti
  • 2019-04-05

LSI e bëri Ramën burrë shteti

Ish-deputetja Nora Malaj e ftuar në emisionin 360 Gradë në RTV Ora deklaroi se LSI e bëri Edi Ramën burrë shteti. Ajo shtoi se Lëvizja Socialiste për Integrim i dha mundësinë që të ishte në pushtet, por ai ua shpërbleu duke i flakur kur nuk i duheshin më. Ne LSI-ja e bëmë zotin Ram

Ja ish-ministri socialist që opozita propozon për kryeministër të qeverisë tranzitore
  • 2019-04-05

Ja ish-ministri socialist që opozita propozon për kryeministër të qeverisë tranzitore

Ish-deputetja e LSI-se, Nora Malaj e ftuar në emisionin 360 Gradë në RTV Ora deklaroi se ish-ministri Ditmir Bushati mund të jetë një kandidaturë shumë e mirë për qeverinë tranzitore. Nëse do bëhet një vendimmarrje për të çuar në qeveri tranzitore, do të bëhet tek Partia Sociali

Opozita e re, 6 kandidatët e rinj marrin sot mandatet nga KQZ
  • 2019-03-11

Opozita e re, 6 kandidatët e rinj marrin sot mandatet nga KQZ

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të mblidhet ditën e sotme për tiu dhënë mandatet e deputetëve gjashtë kandidatëve të Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim. Bëhet fjalë për gjashtë kandidatë të cilët kanë dalë kundër vendimit të partive për djegien dhe ref

PD-LSI, thirrje nga protesta: Mandati i qytetarëve! Rama ik!
  • 2019-02-21

PD-LSI, thirrje nga protesta: Mandati i qytetarëve! Rama ik!

Protesta e sotme e opozitës ka nisur me fjalimet e deputetëve të Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialist për Integrim, të cilët ditën e djeshme hoqën dorë nga mandatet e deputetëve. Sot mandati im, mandati ynë i takon qytetarëve! Ju takon ju, fitore, kështu tha deputeti Ervin Salia

Lirohen 10 nga protestuesit e Astirit, një mbetet në burg (EMRI)
  • 2018-11-25

Lirohen 10 nga protestuesit e Astirit, një mbetet në burg (EMRI)

Dorian Protoduari i arrestuar te Spitali i Traumës në Tiranë Dhjetë nga 11 të arrestuarit pas protestës së banorëve të Astirit para Parlamentit, janë liruar sot nga Gjykata e Tiranës, në një seancë që ka zgjatur rreth 3 orë e 30 minuta. Ndërkohë njëri prej tyre, Dorian Protoduari,

Malaj: Të shpëtojmë shkollën nga droga
  • 2018-09-28

Malaj: Të shpëtojmë shkollën nga droga

Deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Nora Malaj, i bën apel gjithë shoqërisë për tu bashkuar në aksionin mbarëkombëtar Të shpëtojmë shkollën nga droga. Në një dalje për mediat, ajo tha se sot më shumë sesa kurrë, duhet të jemi të gjithë në një front mbarëkombëtar

TVSH, bizneset anembanë vendit ulin qepenat, PD bashkë me tregtarët
  • 2018-04-10

TVSH, bizneset anembanë vendit ulin qepenat, PD bashkë me tregtarët

Në tregun më të madh të kryeqytetit, atë të Medresesë sipërmarrësit e vegjël kanë pritur orën 11:00 për të ulur qepenat e bizneseve, ashtu siç edhe kishin paralajmëruar ditën e djeshme, në një nismë që shkon kundër vendimit të qeverisë për ti përfshirë në skemën e TVSH-s