Rezultate te kerkimit per termin: +Norvegji

Meta: total 1000 / total_found 2479 / time 0.001 / keyword[0] norvegji / docs[0] 2479 / hits[0] 3456 /
No Pic available
  • 2016-04-11

Xhihadistët në Greqi, frikë nga radikalët e trajnuar në Kosovë dhe Bosnjë

Edhe Greqia është vënë në alarm për rekrutimin e xhihadistëve. Kushtet tejet të këqija me të cilën jetojnë emigrantët mund ti detyrojnë ata që të rekrutohen nga elementë ekstremistë nëpërmjet internetit. Autoritetet greke kanë marrë informata nga shërbimet homologe si Italia,

Misteret e çështjes Gedafi. Naftë, dollarë, flori dhe pranverë arabe. Zbulimet e fundit nga emailet e Hilari Klintonit
  • 2016-04-07

Misteret e çështjes Gedafi. Naftë, dollarë, flori dhe pranverë arabe. Zbulimet e fundit nga emailet e Hilari Klintonit

Deklasifikimi i emaileve të shkëmbyer mes Hilari Klintonit dhe këshilltarit të saj të besuar, Sid Blumenthal, ndihmon për të kuptuar arsyet për të cilat SHBA, Franca dhe Britania e Madhe nisën, në vitin 2011, luftën për të vrarë Gedafin Groposur mes mijëra faqeve të korrespondenc

Njihuni me rrugët më të çuditshme në botë |FOTO
  • 2016-04-06

Njihuni me rrugët më të çuditshme në botë |FOTO

Transmetuar më 06.04.2016 - 07:32 Në botë ekzistojnë gjëra nga më të ndryshmet të çuditshme, përfshirë edhe disa rrugë, të cilat kanë hyrë në Librin e Rekordeve Guinness për karakteristikat e tyre ekstreme

Njihuni me rrugët më të çuditshme në botë |FOTO-VIDEO
  • 2016-04-06

Njihuni me rrugët më të çuditshme në botë |FOTO-VIDEO

Transmetuar më 06.04.2016 - 07:32 Në botë ekzistojnë gjëra nga më të ndryshmet të çuditshme, përfshirë edhe disa rrugë, të cilat kanë hyrë në Librin e Rekordeve Guinness për karakteristikat e tyre ekstreme

10 vendet me pagat me te larta ne bote FOTO
  • 2016-03-31

10 vendet me pagat me te larta ne bote FOTO

Keni menduar ndonjehere se ne cilin vend paguhen me se shume njerezit Nese po atehere pergjigjen mund ta gjeni me poshte ndonese mund te zhgenjeheni nga pagat e larta qe marrin njerezit ne vendet e zhvilluara te botes Ne listen e meposhtme po ju sjellim dhjete vende me te ardhurat me te larta te dis

10 të vërteta të frikshme: Rreziku është brenda tashmë
  • 2016-03-26

10 të vërteta të frikshme: Rreziku është brenda tashmë

Nga Rosa Brooks, Foreign Policy* Skenari është i njohur tanimë: Terroristët sulmojnë Perëndimin dhe liderët anembanë botës solidarizohen dhe shprehin keqardhjen e habinë e tyre ndaj këtyre sulmeve barbare. Liderët britanikë, kinezë apo japonezë shpejtojnë të shpallin veten të "sho

Plani për të gjelbëruar Saharanë përmes mbjelljes së perimeve
  • 2016-03-18

Plani për të gjelbëruar Saharanë përmes mbjelljes së perimeve

Projekti – Një kompani norvegjeze do të investojë 30 milionë dollarë për të krijuar kushtet e nevojshme të mbjelljes së perimeve dhe zhvillimit të bujqësisë në shkretëtirën e Saharasë. Tani, një projekt ambicioz i teknologjisë së lartë mund ta bëjë shkretëtirën t