Rezultate te kerkimit per termin: +Norvegji

Meta: total 1000 / total_found 2254 / time 0.001 / keyword[0] norvegji / docs[0] 2254 / hits[0] 3158 /
Braathu Shqiperia dhe Kosova dy vellezer qe jetojne ne shtepi te ndara
  • 2015-04-17

Braathu Shqiperia dhe Kosova dy vellezer qe jetojne ne shtepi te ndara

Transmetuar me 17042015 - 1723 Prishtine 17 prill 2015 NOAal - Ambasadori i Norvegjise ne Kosove Jan Braathu i cili njekohesisht ushtron kete detyre edhe ne Shqiperi komentoi sot deklaratat e kryeministrit te Shqiperise Edi Rama per

Ambasadori norvegjez përkrah mendimin e Rugovës për Kosovën e Shqipërinë
  • 2015-04-17

Ambasadori norvegjez përkrah mendimin e Rugovës për Kosovën e Shqipërinë

Ambasadori i Norvegjisë në Kosovë, Jan Braathu, i cili njëkohësisht ushtron këtë detyrë edhe në Shqipëri, në një ligjëratë për studentët e Universitetit AAB, komentoi deklaratat e kryeministrit të Shqipëris&eum

Kroatët: UEFA paguhet për vendimet pro-Serbisë
  • 2015-04-11

Kroatët: UEFA paguhet për vendimet pro-Serbisë

Dënimi me një ndeshje moslojë për shkak të thirrjeve patriotike të tifozëve kroat në ndeshjen Kroaci-Norvegji, po konsiderohet si totalisht i padrejtë në këtë vend ballkanik. Madje, kreu i Partisë të të Drejtave të Njeriut, Daniel Srb, ka thënë se dikush po e paguan UEFA-n për ve

UEFA me vendim të çuditshëm, vendos të përsëriten 18 sekondat e ndeshjes
  • 2015-04-09

UEFA me vendim të çuditshëm, vendos të përsëriten 18 sekondat e ndeshjes

Shtëpia më e madhe e futbollit, UEFA, ka marrë një vendim sa interesant aq edhe të rrezikshëm, për ndeshjen kualifikuese për kampionatin Evropian për femra, mes kombëtareve U19 të Anglisë dhe Norvegjisë. UEFA ka vendosur që t&eum

Horror në kopshtin zoologjik, antilopa sulmon për vdekje xhirafën
  • 2015-04-08

Horror në kopshtin zoologjik, antilopa sulmon për vdekje xhirafën

Horror në një kopsht zoologjik në Norvegji, 200 km në jug të Oslos. Një histori e ngjashme me atë të kalit dhe demit në koshtin zoologjik në Tiranë është shënuar në Norvegji, por kësaj herë protagonistë kanë qenë një xhirafë dhe antilopë. Kjo e fundit ka shfrytëzuar një mome

Horror në kopshtin zoologjik, antilopa e ngordh në vend xhirafën
  • 2015-04-08

Horror në kopshtin zoologjik, antilopa e ngordh në vend xhirafën

Horror në një kopsht zoologjik në Norvegji, 200 km në jug të Oslos. Një histori e ngjashme me atë të kalit dhe demit në koshtin zoologjik në Tiranë është shënuar në Norvegji, por kësaj herë protagonistë kanë qenë një xhirafë dhe antilopë. Kjo e fundit ka shfrytëzuar një mome

Këta janë 1296 ushtarët e Daut Haradinajt (emrat)
  • 2015-04-08

Këta janë 1296 ushtarët e Daut Haradinajt (emrat)

Zona e Dukagjinit ka pasur shumë vështirësi në publikimin e listave të veteranëve, pasi që ishte Daut Haradinaj, komandant i brigadës 131 “Jusuf Gërvalla” që kërkonte përfshirjen e të gjithë luftëtarëve t&eum