Rezultate te kerkimit per termin: +Norvegjia

Meta: total 1000 / total_found 2357 / time 0.001 / keyword[0] norvegjia / docs[0] 2357 / hits[0] 2964 /
Norvegjia dyshon se inteligjenca ruse është përfshirë në piraterim emailesh
  • 2017-02-04

Norvegjia dyshon se inteligjenca ruse është përfshirë në piraterim emailesh

Shërbimi Sekret i Norvegjisë tha se llogari të emaileve të shërbyesve civilë janë sulmuar nga hakerët që besohet të jenë të lidhur me inteligjencën ruse. Shërbimi Sekret tha se hakerët kanë marrë informacione të klasifikuara. Zëdhënësi i këtij shërbimi, Martin Bernsen, tha se

No Pic available
  • 2017-02-04

Norvegjia dyshon se inteligjenca ruse është përfshirë në piraterim

Shërbimi Sekret i Norvegjisë tha se llogaritë e emaileve të shërbyesve civilë janë sulmuar nga hakerët që besohet të jenë të lidhur me inteligjencën ruse. Shërbimi Sekret tha se hakerët kanë marrë informacione të klasifikuara. Zëdhënësi i këtij shërbimi, Martin Bernsen, tha se

Liga e Kombeve, UEFA zbulon rivalët e Shqipërisë dhe Kosovës
  • 2017-01-27

Liga e Kombeve, UEFA zbulon rivalët e Shqipërisë dhe Kosovës

UEFA zbulon rivalët e mundshëm të Shqipërisë dhe Kosovës, në formatin më të ri në futbollin ndërkombëtar, Liga e Kombeve. Evenimenti që do të nisë në Shtator të vitit 2018 parashikon që 55 vendet anëtare të Konfederatës Europiane të ndahen në katër liga: A, B, C dhe D. Ndarja

Studimi: Shqiptarët i marrin punët me nge
  • 2017-01-04

Studimi: Shqiptarët i marrin punët me nge

Shqiptarët mund punojnë me orare të zgjatura, por kur vjen puna te intensiteti i punës ata renditen nën mesataren europiane, sipas Indeksit të Intensitetit të Punës, të matur nga Komisioni Europian në një anketim për kushtet e punës me vendet e BE-së dhe ato kandidate për vitin 2015 (

Indeksi europian i intensitetit të punës: Shqiptarët e marrin me nge
  • 2017-01-04

Indeksi europian i intensitetit të punës: Shqiptarët e marrin me nge

Shqiptarët mund punojnë me orare të zgjatura, por kur vjen puna te intensiteti i punës ata renditen nën mesataren europiane, sipas Indeksit të Intensitetit të Punës, të matur nga Komisioni Europian në një anketim për kushtet e punës me vendet e BE-së dhe ato kandidate për vitin 20

Blerjet online: Hileja e shqiptarëve me Kinën
  • 2016-12-11

Blerjet online: Hileja e shqiptarëve me Kinën

Katër muaj pas hyrjes në fuqi të ligjit, i cili uli pragun për blerjet online, operatorët postarë kanë konstatuar një tendencë në rënie. Ata theksojnë se kjo ka diktuar një tjetër sjellje te njerëzit, të cilët po blejnë më shpesh e në shuma më të vogla. Në anën tjetër ë

Muzeu Pitt Rivers në Oksford: vendi i 500 mijë çudive që magjepsin vizitorët
  • 2016-12-11

Muzeu Pitt Rivers në Oksford: vendi i 500 mijë çudive që magjepsin vizitorët

Copa 30 centimetra e gjatë me lëkurë peshkaqeni, e shpalosur në një tavolinë, ka një histori për të treguar. Më shumë se 240 vjet më parë, ajo është përdorur  rregullisht nga sa duket prej pamjes së saj të ronitur-  nga persona ende të panjohur në arkipelagun polinezian To