Rezultate te kerkimit per termin: +Norvegjia

Meta: total 1000 / total_found 2030 / time 0.001 / keyword[0] norvegjia / docs[0] 2030 / hits[0] 2575 /
Përfundoj gjysmëfinalja e dytë e Eurovizionit
  • 2015-05-22

Përfundoj gjysmëfinalja e dytë e Eurovizionit

Sonte në Vjenë u mbajt gjysmëfinalja e dytë e Eurovizonit. Pas gjysmëfinales së parë ku të martën u kualifikuan 10 finalistë, finalen e madhe sonte e siguruan edhe Lituania, Polonia, Sllovenia, Suedia, Norvegjia, Mali i Zi, Qipro, Azerbejgjani, Latvia, dhe Izraeli. Përfaqësuesja e Shqip

Pamela, o Pamela! Batutat pa mikrofon mes Ramës dhe Berishës
  • 2015-05-22

Pamela, o Pamela! Batutat pa mikrofon mes Ramës dhe Berishës

Kreu i qeverisë, Edi Rama, shkëmbeu disa batuta pa mikrofon, gjatë kohës që ish- kryeministri Sali Berisha po mbante një fjalim në Kuvend. Gjithçka nisi kur opozita denoncoi një skandal në shëndetësi. Edi Rama sërish e krahasoi deputeten e PD, Albana Vokshi, me aktoren Pamela Anderson.

No Pic available
  • 2015-05-22

Ja si do të jetë radhitja e këngëtarëve në Finalen e Madhe , Shqipëria e parafundit

Elhaida Dani do ta përfaqësojë Shqipërinë e 26-a në Festivalin e Eurovizionit. Ajo do të jetë e parafundit në një renditje prej 27 këngëtarësh. Organizatorët e edicionit të 60 të Eurovizionit kanë zbuluar radhën e shteteve në Finalen e Madhe të së shtunës më 23 maj. Edicioni i

Elhaida Dani përformon e 26-ta me radhë në finalen e Eurovizonit
  • 2015-05-22

Elhaida Dani përformon e 26-ta me radhë në finalen e Eurovizonit

Festivali i këngës evropiane Eurovizion ka publikuar renditjen e performancave në finalen e madhe, të shtunën. Përfaqësuesja e Shqipërisë Elhaida Dani me këngen I am alive do të përformojë e parafundit, pas Rusisë. Kjo është radhitja e finalistëve nga fillimi deri në fund : Sllove

Përfundoi gjysmëfinalja e dytë e Eurovizionit
  • 2015-05-22

Përfundoi gjysmëfinalja e dytë e Eurovizionit

Sonte në Vjenë u mbajt gjysmëfinalja e dytë e Eurovizonit. Pas gjysmëfinales së parë ku të martën u kualifikuan 10 finalistë, finalen e madhe sonte e siguruan edhe Lituania, Polonia, Sllovenia, Suedia, Norvegjia, Mali i Zi, Qipro, Azerbejgjani, Latvia, dhe Izraeli. Përfaqësuesja e Shqip

Kompletohen finalistët
  • 2015-05-22

Kompletohen finalistët

Janë mësuar edhe dhjetë shtetet finaliste të Eurovisionit që do të mbahet të shtunën. Lituania, Polonia, Sllovenia, Suedia, Norvegjia, Mali i zi, Qipro, Azerbajxhani, Letonia dhe Izraeli janë dhjetë shtetet që sonte siguruan finalen e Eurovision

Norvegjia dënon dy vëllezërit kosovarë, pjesëtarë të ISIS-it
  • 2015-05-10

Norvegjia dënon dy vëllezërit kosovarë, pjesëtarë të ISIS-it

Në gjykatën rajonale të Oslos, dy vëllezërit kosovarë me shtetësi norvegjeze Valon Avdyli (28 vjeç) dhe Visar Avdyli (25 vjeç) si dhe një person tjetër me origjinë somaleze Djibril Bashir (30 vjeç) për arsyen se kanë luftuar për ISIS në Siri u dënuan me 4 vjet e 3 muaj burgim. Sip