Rezultate te kerkimit per termin: +Norvegjin

Meta: total 790 / total_found 790 / time 0.000 / keyword[0] norvegjin / docs[0] 790 / hits[0] 1021 /
Relaks dhe peizazhe të frikshme, 10 destinacione skenike në Europë (FOTO)
  • 2019-01-26

Relaks dhe peizazhe të frikshme, 10 destinacione skenike në Europë (FOTO)

Nga Skocia në Puglia, Europa e vërtetë dhe peizazhet e saj të mrekullueshme Udhëtimi me autobus në Europë mund të jetë një mundësi e shkëlqyeshme për tu zhytur në peizazhe të bukura të jashtëzakonshme: gjiret dhe shkëmbinjtë, fshatrat piktoreske, liqenet dhe kodrinat, për t’

Fati i Shqipërisë, ja cilët janë skenarët për qëndrimin në Ligën C
  • 2018-11-18

Fati i Shqipërisë, ja cilët janë skenarët për qëndrimin në Ligën C

Shqipëria i mbylli me ndeshjet e Nations League me një humbje të rëndë në Loro Boriçi ndaj Skocisë me rezultatin 0-4. Për ironi, kuqezinjve u nevojitej një fitore 4-0 për të patur edhe shanse për vendin e parë, por ndodhi e kundërta, pësuan aq gola sa do të kishin dashur të realizo

No Pic available
  • 2018-10-26

Shqipëria U-17 pëson humbjen e dytë radhazi, Kosova bie në Skoci

Përfaqësuesja U-17 e Shqipërisë regjistroi një tjetër humbje në fazën eliminatore të Europianit, që po zhvillohet në vendin tonë. Pas disfatës së thellë ndaj Çekisë,ekipi i Xhemal Mustedanagiç u mposht edhe në sfidën kundër Norvegjisë në shifrat 3-1, teksa nordikët e mbyllën

U-17, publikohet lista për eliminatoret e Europianit
  • 2018-10-15

U-17, publikohet lista për eliminatoret e Europianit

Trajneri i përfaqësueses U-17 të Shqipërisë, Dzemal Mustedanagic, ka bërë publike listën me 23 lojtarë, të cilët do të grumbullohet për eliminatoret e kampionatit europian, që do të zhvillohen pikërisht në Shqipëri, në stadiumet Elbasan Arena dhe Roza Haxhiu të Lushnjës nga data

Gjermania vijon kontrollet në kufirin austriak edhe për 6 muaj
  • 2018-10-12

Gjermania vijon kontrollet në kufirin austriak edhe për 6 muaj

Gjermania do t’i vazhdojë edhe për gjashtë muaj kontrollet e përkohshme në kufirin me Austrinë, për shkak të shqetësimeve se kufijtë e jashtëm të BE-së nuk janë mjaftueshëm të mbrojtur, tha Ministria e Brendshme gjermane. Gjermania e koordinoi këtë vendim me Austrinë, Danima

Armand Duka: Sulmi ndaj Panuccit, i orkestruar, ja çfarë ka biseduar me Agollin
  • 2018-09-17

Armand Duka: Sulmi ndaj Panuccit, i orkestruar, ja çfarë ka biseduar me Agollin

Presidenti i FSHF-së, Armand Duka, i ftuar në Zona Gol, iu përgjigj pyetjeve të shumta të panelit rreth situatës së fundit të krijuar në Kombëtare. Duka e konsideron të orkestruar sulmin ndaj trajnerit Panucci. Supersport: Sa i kënaqur mbetët, dy ndeshje 3 pikë Armand Duka: Do të is

Armand Duka: Sulmi ndaj Panuccit, i orkestruar!
  • 2018-09-17

Armand Duka: Sulmi ndaj Panuccit, i orkestruar!

Presidenti i FSHF-së, Armand Duka, i ftuar në Zona Gol, iu përgjigj pyetjeve të shumta të panelit rreth situatës së fundit të krijuar në Kombëtare. Duka e konsideron të orkestruar sulmin ndaj trajnerit Panucci. Supersport: Sa i kënaqur mbetët, dy ndeshje 3 pikë Armand Duka: Do të is