Rezultate te kerkimit per termin: +Norvegjis

Meta: total 1000 / total_found 1884 / time 0.001 / keyword[0] norvegjis / docs[0] 1884 / hits[0] 2574 /
No Pic available
  • 2017-06-14

Nga Gjeorgjia (përmes Francës) në Haifarrugëtimi fantastik i De Biasit me Shqipërinë

Gjithçka do të niste më 14 dhjetor të 2011, kur pas shkarkimit të Josip Kuzhes, FSHF do të njoftonte arritjen e një marrëveshjeje 2-vjeçare me trajnerin italian, Gianni De Biasi, që kishte pranuar detyrën e trajnerit të Kombëtares Shqiptare. Detyrën e nisi me miqësoren kundër Gjeorgj

No Pic available
  • 2017-05-29

Guvernatori i pazakontë i Norvegjisë, prezanton kartëmonedhat e reja me video rap

Banka Qendrore e Norvegjisë ka prezantuar kartëmonedhat e reja nëpërmjet një video muzike Rap, ku Merluci kthehet në para. Në video shfaqet kreu i Bankës Qendrore në vend, Oeystein Olsen si Dj, duke vrojtuar nga zyra e tij qendrore në Oslo nëpërmjet dylbive. Merluci vjen tani, thotë ai.

No Pic available
  • 2017-05-24

Niveli i oqeaneve po rritet me trefishin e ritimit të vitit 1990

Niveli i oqeanve në Tokë po rritet pothuajse tre herë më shpejt se 27 vite më parë. Sipas një studimi të botuar në revistën shkencore Proceedings of the National Academy of Sciences (PNAS) kërcënimi i rritjes së nivelit të detit është nënvlerësuar në mënyrë drastike dhe rajonet

No Pic available
  • 2017-05-12

Helikopteri tenton të ulet në jaht, rrëzohet në det

Një helikopter është përpjekur që të bëjë zbritjen në një superjaht 32 milionë dollarësh, por ka dështuar duke rënë në ujë. Ngjarja e ndodhur në një ishull të Norvegjisë ka shkaktuar dëme në tre britanikë që ishin në anije, të cilët janë plagosur. Pas këtij momenti të

No Pic available
  • 2017-05-09

Putin tregon muskujt: Askush sdo mund të dominojë popullin rus

Rusia ka zhvilluar paradën e përvitshme ushtarake në Sheshin e Kuq të Moskës, në ‘Ditën e Fitores’, datë që përkon me fitoren e Ish-Bashkimit Sovjetik ndaj Gjermanisë naziste. Në kryeqytetin rus janë ekspozuar pajisjet më të fundit ustharake, ndërsa vëmendja e ekspertëv

No Pic available
  • 2017-05-09

Rusia prezanton armën ekstreme të të gjitha terreneve e kushteve atmosferike

Rusia ka prezantuar në paradën e sotme në Sheshin e Kuq të Moskës edhe sistemin e avancuar anti-raketor Tunguska, i cili është një nga armët më të shpejta. Kanalet e saj të dyfishta rreth 30 mm kanë një shkallë të kombinuar të zjarrit prej 5 mijë copësh në minutë. Tunguska M-1,

No Pic available
  • 2017-05-01

Tensionet SHBA-Kore, Papa kërkon ndërmjetësimin e Norvegjisë

Papa Françesku kërkon ndërmjetësim ndërkombëtar për qetësimin e tensioneve mes Shteteve të Bashkuara dhe Koresë së Veriut. Sipas Atit të Shenjtë, një vend i tretë si Norvegjia mund të ndërhyjë për zbutjen e një situate tashmë të nxehur shumë, e të kthyer në potencial për ka