Rezultate te kerkimit per termin: +Norvegjise

Total: 273
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:14.445Z

Tragjedia e Norvegjise qirinj ne Tirane

Tragjedia e Norvegjise ka shokuar popujt e te gjithe vendeve te botes.Ne shenje solidariteti me humbjen e jeteve njerezore ne kete vend te qete e te pamesuar me episode dhune jane bashkuar edhe te rinjte parlamentare te Shqiperise dhe Kosoves. Te indinjiuar nga humbja e jetes se dis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:22.849Z

Gjermania, kunder Norvegjise me dy debutues

Mbrojtesi Beck i Hoffenheim dhe mesfushori Mesut Ozil i Werder Bremen jane thirrur per here te pare ne kombetaren e Gjermanise nga trajneri Joachim Loew ne kuader te miqesores kunder Norvegjise qe do zhvillohet te merkuren ne Dyseldorf. Ne kombetare rikthehet edhe kapiteni Michael Ballack

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:45.400Z

Ne Ministrine e Rregullimit te Territorit dhe Turizmit u nenshkrua marreveshja per dhenien e nje grandi nga Mbreteria e Norvegjise, qeverise Shqiptare, ne shumen prej 2.5 milione dollaresh. Marrevesh

Ne Ministrine e Rregullimit te Territorit dhe Turizmit u nenshkrua marreveshja per dhenien e nje grandi nga Mbreteria e Norvegjise, qeverise Shqiptare, ne shumen prej 2.5 milione dollaresh. Marreveshja e dhenies se ketij grandi u nenshkrua nga Ministri i Rregullimit te Territorit dhe Turizmit Z. F

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:06.367Z

VIDEO Gjermania e nis mbare Rusi 2018 3 gola ndaj Norvegjise

Gjermania e nisi ne menyren me te mire te mundshme fushaten kualifikuese te Boterorit Rusi 2018br br Me nje Thomas Muller ne superforme kombetarja e pancerave beri ligjin ne Ulevaal Stadion te Oslos duke fituar me rezultatin 3-0 ndaj Norvegjise vendase Sulmuesi i Bayernit realizoi nje dygolesh ne

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:45.231Z

Kryeministri u nis dje per nje vizite zyrtare ne Mbreterine e Norvegjise

Udhetimi Kreu i qeverise shoqerohet nga nje delegacion me perfaqesues te bizneseve shqiptare Eskorta e Kryeministrit u aksidentua teksa e shoqeronte ate per ne aeroport ku me pas do te udhetonte drejt Norvegjise ne nje vizite zyrtare. Ne njoftimin e publikuar ne faqen e Kryeministrise thuhet se zot

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:49.042Z

Van Persie, mundesi rikthimi me Holanden

Sulmuesi i Holandes, Robin van Persi i eshte bashkuar kombetares se Holandes, per te qene gati kete te merkure, ne ndeshjen e veshtire te portokallinjve ne Oslo, perballe Norvegjise. Van Persi qendroi nje jave jashte fushes, per disa probleme te lehta demtimi. Ai nuk ishte me ekipin, ne fitoren e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:20.731Z

Lehtesim vizash me Danimarken e Norvegjine

Keshilli i Ministrave miratoi dje edhe marreveshjen e lehtesimit te vizave mes Shqiperise, Danimarkes dhe Norvegjise. Keshtu, ne mbeshtetje te nenit 100 te Kushtetutes dhe te neneve 5 e 6, te ligjit nr. 8371, date 9.7.1998, “Per lidhjen e traktateve dhe marreveshjeve nderkombetare”, me propozimi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama