Rezultate te kerkimit per termin: +Norway

Meta: total 46 / total_found 46 / time 0.000 / keyword[0] norway / docs[0] 46 / hits[0] 57 /
Incidenti në stërvitjen e NATO-s, luftëanijen norvegjeze e përpin uji (Video)
  • 2018-11-13

Incidenti në stërvitjen e NATO-s, luftëanijen norvegjeze e përpin uji (Video)

Fregata e marinës norvegjeze që dështoi në kthimin në shtëpi pas një aktiviteti serioz në stërvitjen ushtarake Trident Juncture 2018 të NATO-s, është pothuajse plotësisht e zhytur nën ujë, pasi u përplas me një cisternë nafte. Tetë anëtarë të ekuipazhit u plagosën kur KNM Helg

Dua Lipa, performancë mahnitëse në Oslo
  • 2017-10-31

Dua Lipa, performancë mahnitëse në Oslo

Dua Lipa po i ngjit shumë shpejt  shkallët e karrierës së saj dhe pse ka pak kohë që është futur në tregun muzikor. Këngëtarja me origjinë shqiptare ka realizuar projekte muzikore që po pushtojnë tregun ndërkombëtar. Së fundimi ylli i pop ka dhënë një performacë mahnitëse

No Pic available
  • 2017-05-30

Tabela/ Shtetet më të pasura dhe më të varfra dhe ku renditet Shqipëria

A e dini cilat janë shtetet më të pasura dhe më të varfra, ku paraja ka më shumë vlerë, dhe ku renditet Shqipëria? Për të renditur vendet më të pasura dhe më të varfra për 2016-n, Global Finance ka marrë në konsideratë Prodhimin e Brendshëm Bruto për frymë, i rregulluar me fuqi

Harta e remitancave: Greqia e Italia, në krye të shteteve nga dërgohen më shumë para në Shqipëri
  • 2017-03-10

Harta e remitancave: Greqia e Italia, në krye të shteteve nga dërgohen më shumë para në Shqipëri

Greqia dhe Italia janë tradicionalisht dy shtetet, nga të cilët emigrantët dërgojnë më shumë para drejt Shqipërisë, por a e dini sa para dërgojnë dhe cilat janë vendet e tjera që sjellin para drejt vendit tonë. Instituti ndërkombëtar kërkimor Pew Research ka publikuar hartën e

Jetuan 41 vite pranë pa e ditur sekretin e tyre!
  • 2016-08-29

Jetuan 41 vite pranë pa e ditur sekretin e tyre!

Dy burra që jetojnë në një komunitet të largët kanadez kanë zbuluar se janë ndërruar në maternitet 41 vite më parë kur lindën. Leon Swanson dhe David Tait lindën tre ditë ndërmjet në Norway House Spitalin indiane në Manitoba. Zt Swanson u lind më 31 janar të vitit 1975, ndërsa T

No Pic available
  • 2016-06-28

Largimi i Britanisë, Cameron do të takohet me liderët europianë

Kryeministri i Britanisë së Madhe, David Cameron, do të takohet sot me liderët europianë, për herë të parë pasi vendi i tij votoi pro largimit nga Bashkimi Europian. Në qendër të takimit do të jetë implementimi i votës së Brexit dhe raportet mes Britanisë dhe Unionit, të cilat do t

No Pic available
  • 2016-03-11

Ja cilat janë 200 universitetet më të mira në Europë për vitin 2016

Mbretëria e Bashkuar kryeson listën e 200 universiteteve më të mira në Europë, duke zënë çerekun e renditjes me plot 46 universitete. Universitetet e Oxford, Cambrigde dhe Imperial College London kanë marrë pikët më të larta si institucionet më të mira të arsimit në kontinent të b