Rezultate te kerkimit per termin: +Noteri

Meta: total 668 / total_found 668 / time 0.000 / keyword[0] noteri / docs[0] 668 / hits[0] 1287 /
Do e varrosim fenomenin Rama, Basha i prvishet oligarkëve: O shushunja, do tju
  • 2019-04-07

Do e varrosim fenomenin Rama, Basha i prvishet oligarkëve: O shushunja, do tju

Me tone të ashpra dhe premtimin për të ndryshuar nga themelet sistemin politik në Shqipëri, Lulzim Basha ka entuziazmuar qindra qytetarë të Rrogozhinës që e pritën sot në shesh. Kryedemokrati u ndal në bashkinë e drejtuar nga PDIU dhe nga aty sulmoi oligarkët, duke thënë se sistemi i

Meta kthen për rishqyrtim në Kuvend ligjin Për noterinë
  • 2019-01-15

Meta kthen për rishqyrtim në Kuvend ligjin Për noterinë

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka kthyer për rishqyrtim në Kuvend ligjin për Për noterinë, miratuar me votat e mazhorancës. Argumentet 1.Përmbajtja e nenit 61 të ligjit nr.110/2018 Për noterinë, nuk është i qartë dhe në harmoni me disa nene të tjera të këtij ligji. Formulimi i k

No Pic available
  • 2019-01-09

Institucionet ndihmuan DH Albania, reagon Sekretariati i Licensimit

Sekretariati Teknik i Komisionit të Posaçëm të Liçencimit ka reaguar pas një kronike të transmetuar nga “Zëri i Amerikës” së kompania DH Albania është ndihmuar nga institucionet. Në një reagim për mediat, Sekretariati Teknik i Komisionit të Lincecimit thotë se se nga ky

Para nga aktiviteti kriminal, Prokuroria i sekuestron pasuritë në Elbasan
  • 2018-12-11

Para nga aktiviteti kriminal, Prokuroria i sekuestron pasuritë në Elbasan

Dyshohet se ka blerë pasur të luajtshme dhe paluajtshme me të ardhura që vijnë nga aktiviteti kriminal, Prokuroria e Elbasanit sekuestron pasurinë e shtetasit Elton Kila. Konkretisht janë sekuestruar; një  ndërtesë 5-katëshe, me  sipërfaqe banimi 1502 m2, në Elbasan; njësi shërbimi

No Pic available
  • 2018-11-14

Ndërtuesi mashtrues, 70 milionë lekë për një gabim të Hipotekës

Fiks fare denoncoi sot veprimet e një ndërtuesi që kishte mashtruar një qytetare duke i marrë shtatë milionë lekë borxh dhe duke i lënë peng tre apartamente, të cilat pas disa vitesh dolën se ishin të bllokuara nga banka. Për një gabim të bërë nga punonjësit e hipotekës, qytetarj

Skandal në Hipotekë, përgjegjësja merr 200 mijë lekë për hartat
  • 2018-10-08

Skandal në Hipotekë, përgjegjësja merr 200 mijë lekë për hartat

Fiks fare denoncoi një skandal në zyrën e Hipotekës në Bilisht, ku një përgjegjëse i merr një qytetari 200 mijë lekë në zyrën e shtetit për ti bërë aktet e ekspertimit për tokat që do regjistronte. Zyrtarja u filmua nga qytetari dhe gazetarët e Fiksit teksa i jep zgjidhje sorolla

Vettingu, ILDKPI: Gjyqtari Ahmet Jangulli fshehu pasurinë
  • 2018-10-03

Vettingu, ILDKPI: Gjyqtari Ahmet Jangulli fshehu pasurinë

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka nisur sot seancën për Ahmet Jangullin, gjykatës në Gjykatën Administrative në Shkodër. Jangulli gjithashtu është anëtar i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi. Hetimi për Jangullin ka përfunduar në të trija kriteret: pasuria, figura morale dhe a