Rezultate te kerkimit per termin: +Notoja

Meta: total 26 / total_found 26 / time 0.000 / keyword[0] notoja / docs[0] 26 / hits[0] 29 /
Keni bërë dashuri me Ramën?: Jemi puthur pa pështymë kaq!
  • 2019-04-09

Keni bërë dashuri me Ramën?: Jemi puthur pa pështymë kaq!

Nga Mimoza Ahmeti As unë nuk e dija deri atë mëngjes kur ra telefoni: Jam unë, tha ai, sot më 11°° te Lidhja e Shkrimtarëve. Kishte fytyrën e habisë natyrale dhe sytë e tij ishin dy flegra pas të cilave montohej në distancë inteligjenca, trupi i tij i mëndafshtë i pështjellë me

No Pic available
  • 2017-03-27

Historia e djalit të vogël që pa nënën ti mbytet në Otranto dhe vetë shpëtoi me not

15 vjet më parë Ermal Rrapushi, sapo kishte mbaruar liceun artistik. Vlora, qyteti i tij, iu shkatërrua para syve. Dhe bashkë me të edhe ëndrra për tu bërë piktor. Rruga më e zakonte për vlonjatët e 97-ës, ishte rruga për në varreza. Ndaj djali zgjodhi detin. Për të ikur njëherë e

No Pic available
  • 2016-09-21

Fatos Vrenozi, njeriu që kishte humbur shpresën: Telefonata në Ministrinë e Mbrojtjes që më shpëtoi jetën

Të gjithë e mbajnë mend aksionin e nivelit të lartë të vështirësisë së helikopterit të FA Cugar, i cili në zonën e vështirë të Memaliajt shpëtoi një banor nga përmbytja e 31 janarit 2015. I rikthyer në Shqipëri dhe me besimin tek shteti Fatos Vrenozi gjen rastin të falendero

Ish-sekretarja e Goebbels rrëfen: Nuk e dija për shfarosjen e hebrenjve
  • 2016-08-19

Ish-sekretarja e Goebbels rrëfen: Nuk e dija për shfarosjen e hebrenjve

Histori Në moshën 105-vjeçare, Brunhilde Pomsel rrëfen në një dokumentar televiziv kujtimet e fillimit të luftës dhe të rënies së Rajhut të Tretë Nuk kemi ditur asnjëherë asgjë për shfarosjen e hebrenjve. Na është mbajtur e fshehur dhe ka funksionuar. Kështu është shprehur për

Unë jam ai turisti rus, që bleva vdekjen time në Shqipëri!
  • 2016-08-04

Unë jam ai turisti rus, që bleva vdekjen time në Shqipëri!

Nga Denis Dyrnjaja Një ditë po bisedoja me gruan se ku do t’i bënim pushimet. Vajza jonë e vogël, na dëgjoi ndërsa luante dhe u gëzua shumë kur mësoi se do të niseshim së shpejti për pushime. Nënë e bijë, pa fshehur entuziasmin përmenden, menjëherë çështjen e biletave p

No Pic available
  • 2016-04-23

Refugjati sirian që humbi këmbën në luftë do të ngrejë flakën olimpike

Para luftës civile, siriani Ibrahim al-Hussein stërvitej si një notar profesionist. Lumi Eufrat ishte pishina e tij, ura e Deir Rzzor ishte dërrasa e tij e zhytjes. Ngjitesha në majë, zhytesha në ujë dhe notoja në lumë- shprehet ai. Më pas, filloi lufta: ushtarët shkatërruan urën dhe I

No Pic available
  • 2014-11-17

Boris Pahor, "Nekropoli" për kampet e përqendrimit

TIRANE - Kam pak kujtime të lumtura nga fëmijëria. Mbaj mend detin dhe mbaj mend që notoja, më kujtojet që digjeshim nga dielli. Fillova të shkruaja kur zbulova letërsisnë sllovene, por meqëisha shkolluar në italisht, sllovenishtja ime ishte e v