Rezultate te kerkimit per termin: +Nuel +Kala

Meta: total 6 / total_found 6 / time 0.000 / keyword[0] nuel / docs[0] 98 / hits[0] 319 / keyword[1] kala / docs[1] 2119 / hits[1] 3113 /
Pse i ka ikur zëri Sali Berishës? Po Adriatik Llallës
  • 2017-01-11

Pse i ka ikur zëri Sali Berishës? Po Adriatik Llallës

Nga Erjon Braçe Kam prej mesdites qe, pres Sali Berishen te shkruaje, flase, bertase!! Hic! Heshtje! Janë 7 milionë euro të vogla në ajër. Eshte akuza me e qarte dhe publike, e provuar tashme me mijera faqe veprime kontabile mes CEZ, nje banke ne Tirane dhe ndermjetesit mes qeverise dhe CE

Për çfarë po gënjen Taulant Balla?
  • 2017-01-11

Për çfarë po gënjen Taulant Balla?

Nga Erjon Braçe Për çfarë po gënjen Taulant Balla? Per faktin se, me 23 prill 2009, dy muaj para dites se zgjedhjeve-Kuvendi u mbajt hapur vetem per kete akt, qeveria e Sali Berishes legjitimoi shitjen e kompanise me te madhe publike ne vend, Operatorit te Sistemit te Shperndarjes se energj

Miku i Zenit mori 1 milionë euro me çanta, brenda një dite
  • 2017-01-10

Miku i Zenit mori 1 milionë euro me çanta, brenda një dite

Nue Kalaj, personi i akuzuar se ka luajtur rolin e sekserit për marrëveshjen e privatizimit të OSSH mes kompanisë çeke të energjisë, CEZ dhe qeverisë “Berisha”, ka tërhequr plot 1 milionë euro brenda një dite. Nuel (Nue) Kalaj, miku i ngushtë i djalit të ish-kryeministri

Tani kemi prova për aferën CEZ: Takime të fshehta të Berishëve në Tiranë, Pragë, Vienë dhe lidhje të errëta ryshfeti dhe të dhëna llogarish bankare
  • 2016-12-01

Tani kemi prova për aferën CEZ: Takime të fshehta të Berishëve në Tiranë, Pragë, Vienë dhe lidhje të errëta ryshfeti dhe të dhëna llogarish bankare

Komisioni për CEZ ka administruar zyrtarisht prova nga dëshmitari Romeo Karaj, ish- juristi përgjegjës i OSHEE-së. Kështu ka deklaruar kreu i Komisionit hettimor Taulant Balla në një postim në rrjetin social Facebook. Sipas tij, favorizimi me dashje i kompanisë CEZ në dëm të shtetit

Dëshmia e Karajt, Berisha në Prokurorinë Speciale për CEZ. Gati dosja
  • 2016-11-25

Dëshmia e Karajt, Berisha në Prokurorinë Speciale për CEZ. Gati dosja

Ish-­kryeministri Sali Berisha, disa ish-­ministra dhe drejtorë të tij, pritet të jenë subjektet e parë të verimit të institucioneve të reja anti­korrupsion në Shqipëri, konkretisht i Prokurorisë së Posaçme dhe Byrosë së Hetimit. Dëshmia e ish­juristit të OSHEE, Romeo Karaj,

Ish-­juristi fundos Berishën: Lidhja e tij me skandalin e CEZ
  • 2016-11-24

Ish-­juristi fundos Berishën: Lidhja e tij me skandalin e CEZ

Zbardhen lidhjet e ish-­kryeministrit Berisha me skandalin e CEZ-­it. Romeo Karaj, juristi përgjegjës i OSHEE-­së për çështjen e arbitrazhit ka hapur kutinë e pandoras në Komisionin Hetimor për CEZ. Emri i tij është lakuar së shumti, pasi është konsideruar si dëshmitari kyç i