Rezultate te kerkimit per termin: +Nuredin +Lushaj

Meta: total 14 / total_found 14 / time 0.000 / keyword[0] nuredin / docs[0] 665 / hits[0] 997 / keyword[1] lushaj / docs[1] 476 / hits[1] 685 /
Zhvilloi punimet Konferenca e IV-t Shkencore Vjetore e KLSH-së Analiza e Riskut
  • 2016-06-23

Zhvilloi punimet Konferenca e IV-t Shkencore Vjetore e KLSH-së Analiza e Riskut

Eurodeputeti Soltez: KLSH ka rikthyer besimin e qytetarëve tek institucionet shtetërore Në mjediset e hotel "Tirana International", Kontrolli i Lartë i Shtetit çeli punimet tre ditore (20-22 qershor) të Konferencës së Katërt Vjetore Shkencore me temë "Analiza e Riskut". Viti i katërt

Cilët janë 1 mijë funksionarët e regjimit që u dekoruan nga Rama
  • 2015-12-01

Cilët janë 1 mijë funksionarët e regjimit që u dekoruan nga Rama

Me rastin e 70- ­vjetorit të Çlirimit të atdheut, Ministria e Mbrojtjes akordoi rreth një vit më parë për 1.000 veteranë të LANÇ­it, "Medaljen e Mirënjohjes". "Gazeta Shqiptare" ka siguruar ekskluzivisht listën e plotë të papublikuar më parë, ku bien në sy një sërë personalite

Këta janë 1296 ushtarët e Daut Haradinajt (emrat)
  • 2015-04-08

Këta janë 1296 ushtarët e Daut Haradinajt (emrat)

Zona e Dukagjinit ka pasur shumë vështirësi në publikimin e listave të veteranëve, pasi që ishte Daut Haradinaj, komandant i brigadës 131 “Jusuf Gërvalla” që kërkonte përfshirjen e të gjithë luftëtarëve t&eum

No Pic available
  • 2013-07-30

Oxhaku i Bajram Hazir Rrogamit

30-07-2013 / Nga Ramiz Lushaj Bajram Haziri (Rrogami), i vllaznisë Gjomakaj (Gjon Maka), u lind më 2 tetor 1885 në Rrogam të Epërm të Kolgecajve, në rreth 300 m lartësi mbidetare. Trungu i tij familjar ndihet i prejardhun nga Shkreli i Malësisë

No Pic available
  • 2011-06-06

Udhëheqësit që nuk njohim, fëmijëria e Edi Ramës dhe Sali Berishës

Edi Rama dhe Sali Berisha Rama më pa nuse dhe tha: U rrëmbyen me dashuri 54-vjeçarja Zana Çikopana vuri këmbë si nuse 35 vjet më parë në pallatin ku banonte familja e Edi Ramës në lagjen “21 Dhjetori” në Tiranë. Edi ishte asokohe rreth 12 vjeç dhe bashkë me fëmijët e

No Pic available
  • 2010-07-15

Përkujtohet 106 vjetori i lindjes së patriotit Dervish Luzha

Në 106 vjetorin e lindjes patriotit dhe luftëtarit për çështjen kombëtare Rexhep Tarcuk Bala njohur në mbarë Veriun e Shqipërisë dhe në Kosovë si Dervish Luzha rivjen në kujtesën e miqve dhe të afërmve të tij për disa vlera historike. Humanisti Dervish Luzha përgjatë mbarimit

No Pic available
  • 2010-03-11

Testimet për Shkollën e Policisë, emrat, datat dhe vendet e konkurrimit

TIRANË - Drejtoria e Përgjithshme e Policisë së Shtetit bën publike listën me 1128 emrat e kandidatëve që kanë aplikuar për të ndjekur studimet në Shkollën Bazë të Policisë për “Patrullë të Përgjithshme”, të cilët kanë dorëzuar dokumentacionin pranë strukturave të per