Rezultate te kerkimit per termin: +Nurembergun

Meta: total 47 / total_found 47 / time 0.000 / keyword[0] nurembergun / docs[0] 47 / hits[0] 51 /
Hapja e dosjeve, Sami Repishti: Ligji i qeverisë shantazh i turpshëm
  • 2015-05-07

Hapja e dosjeve, Sami Repishti: Ligji i qeverisë shantazh i turpshëm

Profesor Sami Repishti thotë se ligji për hapjen e dosjeve miratuar në Parlament më 30 prill nuk synon lustracionin por konfirmon "sundimin e "personit", të "titullarit", të një dikasteri që vendos cili "zyrtar" mund të hetohet e cili jo - pa arsyetim ligjor!- Në një artikull opinion me

Ilir Azemi ne gjendje te rende per jeten
  • 2014-08-08

Ilir Azemi ne gjendje te rende per jeten

brbrFutbollisti i talentuar kosovar qe luan ne Gjermani me Grojter Fyrt Ilir Azemi ka pesuar nje aksident te rende automobilistik dhe ndodhet ne gjendje kritike per jeten Ngjarja ka ndodhur rreh ores 400 te mengjesit te se enjtes ne nje kryqezim qe lidh Fyrtin me Nurembergun teksa 22-vjecari Azemi q

No Pic available
  • 2013-11-30

Bundesliga, luhet java e14-të

Bundesliga këtë fundjavë do të luaj aktin e 14-të të saj. Kjo javë u hap mbrëmë, ku Volfsburgu dhe Hamburgu ndanë nga një pikë në “Volsvagen Arena”, duke ruajtur thuasje të njëjtat pozita në tabelën e renditjes. Fiilimisht shënuan miqtë me Calhanoglu në minutën e 20,

Dita e Solzhenicinit, Libri që tronditi Bashkimin Sovjetik
  • 2013-11-10

Dita e Solzhenicinit, Libri që tronditi Bashkimin Sovjetik

Në vitin e largët 1963, një ish i burgosur politik u lejua të publikojë një novelë të thjeshtë për një ditë në jetën e një të burgosuri në Gulag. Libri konsiderohet sot si pika e kthesës drejt rënies së Bashkimit Sovjetik Steve Rosenberg, BBC Një Ditë në Jetën e Ivan Denisovi

No Pic available
  • 2013-04-13

Bajerni i papërmbajtëshëm, 4-0 me Nurembergun, sytë të Kupa

Edhe pse është shpallur kampion 6 javë para përfundimit të kampionatit gjerman, Bundesligës, Bajerni vijon të fitojë, madje sërish me goleada. 4 gola ndaj Nurembergut janë një tjetër mesazh jo vetëm për rivalët në Gjerma

Kampionatet europiane Bajerni i pandalshem prane titullit
  • 2011-10-31

Kampionatet europiane Bajerni i pandalshem prane titullit

Askush nuk mund të ndalë Bajernin e Mynihut që vazhdon të kryesojë i vetëm kampionatin gjerman. Bavarezët e drejtuar nga Jup Heinkens kanë regjistruar një tjetër fitore, duke mundur thellësisht 4-0 Nurembergun. Një sukses ky që ka komf

Bayerni triumfon në derbin bavarez
  • 2011-10-29

Bayerni triumfon në derbin bavarez

Mario Gomez shënoi dy herë, derisa Bayern Munich mposhti Nurembergun 4-0 në derbin e 183-të bavarez dhe krijoi katër pikë epërsi në Bundesligë, të shtunën. Kampioni në fuqi, Borussia Dortmund barazoi 1-1 në Stuttgart. Gomez shënoi në minutën e dytë, e më pas mbylli serinë e golave