Rezultate te kerkimit per termin: +Nuri +Plaku

Meta: total 65 / total_found 65 / time 0.000 / keyword[0] nuri / docs[0] 1860 / hits[0] 2631 / keyword[1] plaku / docs[1] 3200 / hits[1] 5155 /
No Pic available
  • 2017-05-30

Emrat e 194 kandidatëve të PD për Tiranën dhe 11 qarqet e tjera

OraNews ka siguruar edhe listën e plotë të kandidatëve të Partisë Demokratike të qarkut të Tiranës dhe të 11 qarqeve të tjera.    Qarku Tirane Ja 50 merat me të cilat PD kërkon të sigurojë fitoren në Tiranë  1. Lulzim Xhelal Basha 2. Orjola Hysni Pampuri 3. Rudina Aze

Post Kadare/ 2016 Ose letërsia si pasion
  • 2016-06-04

Post Kadare/ 2016 Ose letërsia si pasion

Në dallim nga fituesi i vjetshëm që ka mbaruar për gjuhë-letërsi, Shkëlqim Çela, fitues i çmimit "Kadare" për vitin 2016 ka kryer studimet universitare pranë Universitetit Bujqësor, Kamëz dhe mban një diplomë doktorature në statistikë, ndërkohë që "bukën e gojës" e fiton si Dr

No Pic available
  • 2016-05-04

Një demokrat i përkorë dhe linguist i dorës së parë

Me rastin e 18-vjetorit të vdekjes së prof.Fatmir Agalliut Fatmir Agalliun e kam pas njohur qysh në fillimet e viteve 1998, kur do të zgjidhnim një ekip prej 12 intelektualësh antikomunistë, për të marrë pjesë në përgatitjen e një enciklopedie 4-gjuhëshe polake, të emërtuar "Di

No Pic available
  • 2016-02-07

Legalizimet, 242 familjet që marrin tapinë në Tiranë

Janë 242 familje në kryeqytet të cilat kanë gati lejet e legalizimit në Tiranë. Verifikoni emrat në listë dhe më pas kryeni pagesën e parcelës ndërtimore ARTUR LUMNOM SPAHIU MUSTAFA AHMET ISAKU SINAN MEHMET HAKCANI RAMADAN IDRIZ GJANA ILIR XHELAL DUMI, LUTFIE RIZA DUMI VASIL MHILL DEDNDR

Cilët janë 1 mijë funksionarët e regjimit që u dekoruan nga Rama
  • 2015-12-01

Cilët janë 1 mijë funksionarët e regjimit që u dekoruan nga Rama

Me rastin e 70- ­vjetorit të Çlirimit të atdheut, Ministria e Mbrojtjes akordoi rreth një vit më parë për 1.000 veteranë të LANÇ­it, "Medaljen e Mirënjohjes". "Gazeta Shqiptare" ka siguruar ekskluzivisht listën e plotë të papublikuar më parë, ku bien në sy një sërë personalite

Hafiz Sabri Koçi, pishtar i lirisë së besimit
  • 2015-11-13

Hafiz Sabri Koçi, pishtar i lirisë së besimit

Nga Evdal Nuri Me rastin e 25-vjetorit të lirisë së besimit Këto ditë, me rastin e 25-vjetorit të lirisë së besimit në vendin tonë, (nëntor 1990nëntor 2015), Komuniteti Mysliman i Shqipërisë në bashkëpunim me Ministrinë e Kulturës, shfaqi dokumentarin premierë, H. Hafiz Sabri Koç

Ringjallja e futbollit në vendin e përvuajtur
  • 2015-09-13

Ringjallja e futbollit në vendin e përvuajtur

Në natën e pesë gushtit në stadiumin e qytetit antik, Elbasan, KF Skenderbeu i Korçës është bërë ekipi i parë shqiptar që ka hyrë në fazën e grupeve në garën evropiane prej rënies së komunizmit më 1991 në Shqipëri. Përfaqësuesja shqiptare, duke grumbulluar lojtarë nga diasp