Rezultate te kerkimit per termin: +Nxehen

Meta: total 160 / total_found 160 / time 0.000 / keyword[0] nxehen / docs[0] 160 / hits[0] 167 /
Nxehen gjakrat/ SHBA në Rumani, Rusia vendos Tu-22M3 dhe Iskanders në Krime
  • 2019-03-18

Nxehen gjakrat/ SHBA në Rumani, Rusia vendos Tu-22M3 dhe Iskanders në Krime

Rusia ka vendosur dy bombarduesit e saj strategjikë dhe sistemet raketore Iskander në Krime për të treguar se është gati për çdo kërcënim amerikan, pasi SHBA-të vendosën mbrojtësit anti-raketë në Rumani. Lajmin e ka dhënë një politikan i njohur duke thënë se kjo do t’i lejo

No Pic available
  • 2018-01-08

A e dini pse avionët kanë ngjyrë të bardhë?

Rrallë herë jemi mësuar të shohim avionë të ngjyrave të tjera, por ngjyra më e përdorur e tyre është e bardha, ashtu siç është për taksitë e verdha Por gjithnjë ka një arsye se pse gjërat janë ashtu siç janë. Dhe për avionët është zgjedhur ngjyra e bardhë sepse: Ngjyra e b

No Pic available
  • 2017-11-29

Ja arsyeja pse gomat e makinave janë gjithmonë të zeza

Çdo shofer, udhëtar dhe këmbësor e dinë që gomat janë të zeza, por jo të gjithë e dinë arsyen. Teknologjia ka përparuar shumë që kur është shpikur makina, në prodhim janë bërë shumë ndryshime. Mirëpo një gjë ka mbetur e pandryshuar gomat e makinave akoma janë me ngjyrë të

No Pic available
  • 2017-07-10

Nxehen gjakrat në PD, goditet deputeti demokrat para takimit me Bashën

Deputeti i Partisë Demokratike në Burrel, Bedri Hoxha, është dhunuar nga një person ende i paidentifikuar pak çaste para takimit të Lulzim Bashës me simpatizantët. Ngjarja ka ndodhur pranë Pallatit të Kulturës ku Bedri Hoxha ka qenë duke drekuar në një restorant. Dyshohet se personi q

PS thellon rezultatin në Vlorë, priten rezultatet në dy qarqet e tjera
  • 2017-06-19

PS thellon rezultatin në Vlorë, priten rezultatet në dy qarqet e tjera

Partia Socialiste thellon rezultatin në qarkun e Vlorës krahasuar me zgjedhjet e mbajtuara katër vite më parë. Në sondazhin e publikuar nga Ora News dhe IPR Marketing 56% e votuesve i kanë dhënë besimin PS, duke rrëmbyer 8 mandate deputetësh. Kujtojmë që kryeministri Rama garon i 6 në

Sondazhi, PS shënon rritje dhe merr 6 mandate në Korçë, PD 4 e LSI 1
  • 2017-06-19

Sondazhi, PS shënon rritje dhe merr 6 mandate në Korçë, PD 4 e LSI 1

Partitë shënojnë rritje të elektoratit në qarkun e Korçës me 11 mandate deputetësh,  krahasuar me zgjedhjet e 2013. Sipas sondazhit të Ora News dhe IPR Marketing, nëse korçarët do të votonin sot, PS do të merrte 47% të votave ose 6 mandate deputetësh, nga 43.5% të votave në 20

Sondazhi, ja sa mandate marrin partitë në Vlorë, Tiranë e Korçë
  • 2017-06-19

Sondazhi, ja sa mandate marrin partitë në Vlorë, Tiranë e Korçë

Në Tonight Ilva Tare po publikohen rezultatet e sondazhit IV te IPR Marketing dhe Ora News. Deri tani jane publikuar rezultatet e sondazhit ne qarkun e Vlorës, Tiranës dhe Korçës. Me pas do te prezantohet rezultati kombetar. Sondazhi: PS merr 16 mandate në Tiranë, 13 PD, 4 LSI, 1 LIBRA Në be