Rezultate te kerkimit per termin: +Nxitet

Meta: total 1000 / total_found 1210 / time 0.000 / keyword[0] nxitet / docs[0] 1210 / hits[0] 1260 /
No Pic available
  • 2017-06-04

HARMONIA FETARE, VLERA Q MUND T OFROJ SHQIPRIA N EUROP

Shqipria, ku jan t prfaqsuar t tria besimet:i maysliman, katolik dhe ortodoks, e ruan harmonin fetare si nj aset solid t shoqris. Pr kt diskutuan n Berlin prfaqsuesit e komuniteteve fetare nga Shqipria. “Komunitetet fetare n Shqipri: nj model frymzues i harmonis fetare n koht e ekstremizmit fe

No Pic available
  • 2017-05-19

BE, Danielsson: Tani procesi i vettingut kyç për integrimin

Drejtori i Përgjithshëm për Fqinjësinë dhe Negociatat e Zgjerimit Christian Danielsson vizitoi sot Tiranën ku zhvilloi takimet me kryeministrin Rama, kreun demokrat Basha, kreun e Kuvendit Ilir Meta si dhe me ministrat Bushati dhe Gjosha. Sipas zyrës së shtypit të delegacionit të BE-së n

Danielsson: Të nisë zbatimi i marrëveshjes; Vettingu, kyç për integrimin
  • 2017-05-19

Danielsson: Të nisë zbatimi i marrëveshjes; Vettingu, kyç për integrimin

Pas arritjes së marrëveshjes, drejtori i përgjithshëm për Fqinjësinë dhe Negociatat e Zgjerimit Christian Danielsson vizitoi sot Tiranën ku zhvilloi takimet me kryeministrin Rama, kreun demokrat Basha, kreun e Kuvendit Ilir Meta si dhe me ministrat Bushati dhe Gjosha. Sipas zyrës së shtyp

Punët që mund ti rrëmbejmë Europës
  • 2017-05-14

Punët që mund ti rrëmbejmë Europës

Vendet e Bashkimit Europian po i zhvendosin vendet e punës në Azi, Ballkan e Turqi, në kërkim të kostove më të ulëta. Maqedonia dhe Serbia kanë përfituar, po Shqipëria a do ta kapë këtë tendencë? Janë tre sektorë që po i zhvendosin vendet e punës nga Bashkimi Europian drejt rajone

No Pic available
  • 2017-05-04

Ambasadori i Zvicrës optimist për zgjedhjet: Të nxitet një kulturë dialogu

Ambasadori i Zvicrës Cristoph Graf shprehet optimist se zgjedhjet do të mbahen dhe do të respektohen rregullat demokratike. I pranishëm në konferencën ekonomike me Bankën e Shqipërisë, ambasadori Graf thotë se populli kërkon zgjedhje të lira dhe në demokraci duhet respektuar vullneti i

No Pic available
  • 2017-04-19

Rama: Platforma e Tiranës, mit i krijuar nga Gruevski

Platforma e Tiranës është një mit i krijuar nga Gruevski dhe partia e tij, ka deklaruar kryeministri shqiptar, Edi Rama në një intervistë për Politiko, raporton American Eye. Duke komentuar akuzat e vendit fqinj, kreu i qeverisë shqiptare ka kërkuar që të mos nxitet konflikt etnik për a

No Pic available
  • 2017-04-13

80 vjet Kishë Autoqefale

Nga Dhimitër Qosja Një përvjetor për Kishën Ortodokse Autoqefale të Shqipërisë shënohet më 12 prill të vitit 2017, plot 80 vjet nga njohja ligjërisht e saj, Kishë Autoqefale, krahas Kishave të tjera Ortodokse Autoqefale simotra të botës. Por rrënjët e Ortodoksisë në Shqipëri vi