Rezultate te kerkimit per termin: +Oasis

Total: 68
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:28.204Z

Kina ndalon koncertet e Oasis

Oasis nuk munden te luajne ne Pekin dhe Shangai, me vendim te qeverise kineze. Ekzekutivi i vendit aziatik anuloi dy datat e parashikuara, me 3 dhe 5 prill, duke i hequr bandes lejet e qendrimit. Vendimi eshte marre nga autoritetet e Pekinit, pasi zbuluan se nje prej anetareve te grupit,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.436Z

Oasis, gati per tu kthyer pa Noel

“Oasis” jane ende ne jete. Te pakten sipas kreut te grupit, Liam Gallagher, qe po mendon per te ardhmen e bandes angleze, e braktisur disa muaj me pare nga “mendja” e bandes, Noel. Anetaret e “Oasis” gjenden prej disa javesh per te regjistruar albumin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.669Z

Liam Gallagher Oasis kane vdekur

Këngëtari i grupit Oasis, Liam Gallagher, dha një intervistë për revistën italiane “Vanity Fair”, ku shpjegoi detaje të panjohura të fëmijërisë së tij dhe theksoi se nuk ka më asnjë shans që Oasis të ribashko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:21.980Z

Oasis kandidat per Q Award

“Oasis” eshte kandidat per “Q Award 2009”, cmimi prestigjoz muzikor britanik i vendosur nga revista britanike. “Q Magazine” ka lajmeruar kandidaturat per 2009-en dhe banda e Manchester eshte zgjedhur per kategorine “Performanca me e mire live&rdq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:15.585Z

Oasis ne prag te ndarjes

Koncerti i 30 shtatorit ne Milano do te jete rasti i fundit ku vellezerit Gallagher te Oasis do dalin bashke ne nje skene, pasi ata kane planifikuar nje pushim 5 vjecar. Noel ka vendosur ta vazhdoje karrieren i vetem por Liam nuk ka te njejten ide. Kjo ka bere qe ata te mos flasin me goje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:19.303Z

Vokalisti i Oasis sulmon Adele: Muzika e saj për pleq

Transmetuar më 10.12.2015 - 14:33 PUBLICITET Adele mund të ketë pushtuar botën me muzikën e vokalin e saj unik, por jo Noel Gallagher, ish-pjesëtarin e grupit britanik, Oasis. Ish-rokeri 48 vjeçar e k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:44.786Z

Oasis, pese vjet larg studiove te regjistrimit

“Oasis” do te shkeputen per pese vjet nga studiot e regjistrimit. Aktiviteti i fundit i grupit do te jete turneu i planifikuar neper stadiume kete vere. Lajmin e beri te ditur britanikja “The Sun”, sipas se ciles raportet mes dy vellezerve Gallagher jane perkeqes

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama