Rezultate te kerkimit per termin: +Obams

Total: 36
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.630Z

Castro nuk i beson Obams

Ish-presidenti i Kubs, Fidel Castro, trhoqi vrejtjen se nuk mund ti besohet buzqeshjes s mbl t presidentit amerikan, Barack Obama, duke shtuar se ashingtoni po zhvillon komplote kundr qeverive t majta n Amerikn Latine, prfshir ktu edhe qeverin e Venezuels. Castro 83 vjet, i cili kryesoi Kubn pr pes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.917Z

Serbia nuk mund ti shkruajë e-mail Obamës

Mediat e Beogradit Serbia sht nj nga vendet e rralla n bot nga ku nuk mund t’i drgohet e-mail zyrs s Presidentit t SHBA-s, Barak Obams. N fakt, n faqen e internetit t Shtpis s Bardh, n pjesn e parashikuar pr drgimin e letrave elektronike Obams dhe bashkpuntorve t tij, Serbia nuk sht n listn e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.314Z

Diplomacisë së Obamës i mungon përfshirja e plotë

Politika e jashtme e Barak Obams sht prcaktuar nga prpjekjet e tij pr t komunikuar me kundrshtart apo rivalt e Shteteve t Bashkuara. Kujtojm ktu Ajatullah Ali Homeinin n Iran, apo Dimitri Medvedevin n Rusi. Rezultatet e ktyre prpjekjeve kan qen t prziera. Por, tani, fokusi i presidentit po zhvendo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.920Z

Venezuelë, Chavez i mbyll derën ambasadorit amerikan

Ambasadori i amerikan n Venezuel, Leri Palmer nuk ka marr plqimin e Presidentit Hugo Chavez, sipas t cilit, diplomati ka prdorur fjal fyese ushtris n Venezuel e ka akuzuar autoritet se mbshtesin grupet terroriste n Kolumbi. Chavez i krkoi Obams t krkoj nj kandidat q nuk thyen rregullat e diplomacis.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.056Z

Ahmadinexhad kërkon debat televiziv me Obamën

Presidenti iranian Mahmud Ahmadinexhad i ka krkuar Obams t prballen n nj debat televiziv, ku do shpalosin idet e tyre pr zgjidhjen e problemeve me t cilat prballet sot bota. Ky propozim, i cilsuar nj provokim i hapur vjen n nj koh q Irani prballen me raundin e ri t sanksioneve mbi programin e tij nu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.457Z

Publikohet Ndryshim Loje. Rikthehen diskutimet në SHBA për fushatën presidenciale të 2008

N raftet e  librarive amerikane shfaqet “Ndryshim Loje” dhe  fushata presidenciale 2008 kthehet srish n plan t par.  Suksesi pr  librin q prmbledh kronika te Shtpis s Bardh me detaje pikante pr triumfin e Barak Obams dhe uljes s papritur t popullaritetit pr Hillari Kl

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.152Z

Republikant rebelohen kundr Obams

Ligjvns konservator republikan do t udhtojn pr n Kopenhag, pr t marr pjes n Konferencn e OKB-s pr ndryshime klimatike, pr t punuar kundr politiks klimatike t presidentit amerikan, Barack Obama. Udhheqsi i delegacionit t republikanve, James Sensenbrenner, theksoi se SHBA-ja duhet t prmbahet nga prem

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama