Rezultate te kerkimit per termin: +Objekte

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:21.299Z

Spaç: Objekte subjekte

Fatos Lubonja prezanton ekspozitën Spaç: Objekte-Subjekte, në Qendrën e Informimit të Bashkimit Europian. Publicisti, ish i dënuar politik nën diktaturën e Hoxhës, sjell dëshmi origjinale me 15 objekte nga kampi burg i Spaçit ku ai vuajti një pjesë të dënimit 17-vjeçar. Ekspozita ës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:22.297Z

36 objekte me leje shfrytezimi

36 objekte me leje shfrytezimi E merkure 27 Mars 2013 1653 36 objekte me leje shfrytezimiBashkia e Tiranes jep lejen e shfrytezimit per 36 objekte qe jane ndertuar gjate viteve 2001-2008 ne shkelje me kushtet e lejes se ndertimit Kjo do te se familjaret e 2 mije apartamenteve mund te nisin p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:14.370Z

Mijera objekte rrezikojne legalizimin

brbrNe dy vjet jane legalizuar rreth 35 mije objekte informale ku 80 e tyre jane banesa Por ky proces ka sfidat e veta ku me kryesore eshte problematika lidhur me legalizimin e objekteve ne zonat industriale ne ato arkeologjike si dhe ne zonat bregdetare Behet fjale per mbi 50 mije objekte qe vene

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:17.913Z

Kërkuesit amatorë zbulojnë një mijë objekte

Arkeologjia Arkeologët amatorë, me detektorë metalesh, gjetën plot 990 objekte të klasifikuara si thesare gjatë vitit 2012, sipas shifrave zyrtare të Muzeut të Britanisë. Të gjitha qenë monedha të rralla, unaza apo byzylykë që përmbajnë ar apo argjend dhe disa prej zbulimeve janë 12

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:10.034Z

Shqipërisë i janë grabitur 2159 objekte

U desh të flitej me bujë për varret e dhunuara të Apolonisë, që në këto ditë vere të kthehej vëmendja ndaj trashëgimisë. Fati e deshi të mbetej tentativë. Nëse grabitësit do kishin mundur që të paktën t‘i nxirrnin prej nëntoke këto objekte, thuajse e kishin të përmbushur mi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:22.426Z

Vlore zbulohen objekte arkeologjike nenujore

Në Vlorë falë një ekspedite italo-shqiptare nënujore, janë zbuluar objekte arkeologjike të cilat i përkasin periudhës Ilire, dhe që janë ekspozuar për qytetarët në Muzeun Historik të këtij qyteti. Ndërkohë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:54.730Z

Shemben 50 objekte ne Fier

brbrNe diten e dyte te aksionit per prishjen e objekteve pa leje Inspektorati Kombetar per Mbrojtjen e Territorit ne Fier ka shembur 50 objekte Ndertesat prane xhamise se qytetit ishin pa leje dhe kishin zaptuar hapesirat publike Prej dy ditesh fadromat kane nisur punen ne te gjithe territorin e F

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama