Rezultate te kerkimit per termin: +Objekti

Meta: total 1000 / total_found 8563 / time 0.004 / keyword[0] objekti / docs[0] 8563 / hits[0] 11345 /
No Pic available
  • 2017-06-25

Polici vetëvritet me armën e shërbimit jashtë qendrës së votimit

Një efektiv policie në Korçë i ka dhënë fund jetës të shtunën e 24 qershorit duke u vetëvrarë me armën e shërbimit.  Ngjarja e rëndë ka ndodhur në fshatin Dishnicë, në ambjentet e jashtme të shkollës 9-vjeçare.    Punonjësi i policisë A.V, 50 vjeç, banues në M

Rrezikon ti shembet ballkoni, punonjësve të INUV-it iu merren mend
  • 2017-06-21

Rrezikon ti shembet ballkoni, punonjësve të INUV-it iu merren mend

Në katin e 12 të një pallati, i cili ndodhet në lagjen “Emin Matraxhiu” të qytetit të Elbasanit, një qytetar ka ndërtuar një ballkon pa leje ngjitur me ballkonin e fqinjit. Alban Dervishi ka denoncuar tek “Fiks Fare”, Isa Krekën komshiun e familjarëve të tij, i c

Xhamia e Namazgjasë drejt fundit, pamje me dron (VIDEO)
  • 2017-06-20

Xhamia e Namazgjasë drejt fundit, pamje me dron (VIDEO)

Në një sipërfaqe prej 6000 metrash katrorë, në vendin e njohur si Namazgjaja e Tiranës po ndërtohet xhamia e re, me kupolën e lartë 35 metra dhe katër minaret, lartësia e të cilave shkon në 50 metra. Xhamia e re është drejt fundit dhe faqja Xhamitë e Tiranës ka publikuar disa pamjet

No Pic available
  • 2017-06-20

Nxënësit luajnë me minën me sahat, të gjetur në oborrin e shkollës

Nxënësit përgatisin  një minë me sahat dhe luajnë me të në oborrin e shkollës. Ngjarja ka ndodhur një ditë më parë në Fushë Krujë. Në komunikatën e saj zyrtare, polici raporton se nga veprimet e kryera  rezulton se objekti ishte i përgatitur gjatë periudhës së shkollës nga d

Me shumë dinjitet për artistët
  • 2017-06-17

Me shumë dinjitet për artistët

Ema Andrea Tituj nderi për artistë në vendin tonë? Shumë i shqetësuar opinioni! Falenderoj edhe ata që më përmendin! Ju pyes modestisht, çfarë kuptimi ka një titull kur artisti nuk ka status, kur një artist pas një rruge të gjatë krijimtarie,sot ende punon në kushte mbijetese,kur nj

No Pic available
  • 2017-06-14

Durrës, Bazilika e Gjuricës, objekti arkeologjik ndodhet në braktisje të plotë

Bazilika e Gjuricës në Durrës ka mbetur në harresë të plotë, pasi gërmimet e nisura në mesin e viteve 80 për të nxjerrë nga toka këtë ndërtesë të shekullit të V u ndalën me ndryshimin e sistemit dhe mungesën e fondeve. Studiuesit bëjnë thirrje që Bazilika të merret në konsid

Monedha dhe shkenca e studimit të saj, Numizmatika
  • 2017-06-14

Monedha dhe shkenca e studimit të saj, Numizmatika

BAJRAM PEÇI* Ngritja dhe funksionimi i një muzeu pranë Bankës së Shqipërisë ishte përpos se fillesa e ndikimit që ky institucion do kish në botën e kulturës e të trashëgimisë së vlerave të saj. Pas zhvillimit të para do kohe të sesionit mbi historinë e tiparet e dizanjit të kart