Rezultate te kerkimit per termin: +Oblak

Meta: total 65 / total_found 65 / time 0.000 / keyword[0] oblak / docs[0] 65 / hits[0] 67 /
No Pic available
  • 2017-05-11

Champions, finalja do të jetë Juventus-Real Madrid

Real Madrid do të luajë kundër Juventus në finalen e Champions League, më 3 qershor, në Kardif. Ky ka qenë verdikti i ndeshjeve gjysmëfinale, pasi Los Blancos humbën 2-1 në derbi ndaj Atletico Madrid, por u kualifikuan me rezultatin e përgjithshëm 4-2, ndërsa Juventus i fitoi të dyja n

Ronaldo është legjendë, Real Madridi hipotekon finalen
  • 2017-05-03

Ronaldo është legjendë, Real Madridi hipotekon finalen

Real Madrid ka fituar 3-0 ndaj Atletico, në derbin e parë për gjysmëfinalet e Champions League, duke bërë një hap gjigant drejt finales së Kardifit. Cristiano Ronaldo, golashënuesi më i mirë në historinë e kësaj veprimtarie, i shënoi të tre golat për skuadrën e drejtuar nga Zinedin

Shtypi i huaj ngre Ronaldon në qiell: Jepini sërish Topin e Artë
  • 2017-05-03

Shtypi i huaj ngre Ronaldon në qiell: Jepini sërish Topin e Artë

Cristiano Ronaldo ka tërhequr vëmendjen kryesore të shtypit botëror pas gjysmëfinales së parë të Ligës së Kampionëve. Portuguezi i Real Madridit shënoi një hat-trick kundër Atletico Madridit, duke përvijuar rrugën e finales së Cardiff-it në horizont. Gazetarët e kanë vlerësuar l

Statistikat ndeshkojne Bravon Manchester City kerkon nje portier tjeter
  • 2017-01-20

Statistikat ndeshkojne Bravon Manchester City kerkon nje portier tjeter

p styletext-align justifyTanime e thone edhe statistikat Manchester City-it i duhet nje portier tjeter Claudio Bravo rezulton nje transferim i deshtuar BBC raportoi te premten analizat statistikore te mbledhura nga Opta dhe sipas saj portieri 33-vjecar rezulton mes 5 gardianeve me te dobet te Premie

No Pic available
  • 2016-12-24

The Guardian: 100 lojtarët më të mirë në botë në 2016-ën (FOTO)

Juria e prestigjiozes TheGuardian i përbërë nga 124 ekspertë nga 45 kombe kanë zgjedhur 100 lojtarët më të mirë të vitit 2016. Në vendin e parë pozicionohet fituesi i Topit të Artë, Cristiano Ronaldo, ndjekur nga Messi dhe Suarez. 1 Cristiano Ronaldo Real Madrid 2 Lio

Juventus mund Peskaren fiton Borusia Dortmund
  • 2016-11-20

Juventus mund Peskaren fiton Borusia Dortmund

var fbShare url httpvizionplusaljuventus-mund-peskaren-fiton-borusia-dortmundsize smallbrbrDerbi i Madridit vendoset i teri nga Kristiano Ronaldo i cili me nje triplete te paster jo vetem udhehoqi skuadren por parakaloi edhe legjenden Di Stefano i cili deri te shtunen kishte shenuar me shume gola n

Reali bllokohet nga Villareal Barca nga Atletico
  • 2016-09-22

Reali bllokohet nga Villareal Barca nga Atletico

brbrDy ekipet pretendente per fitimin e titullit kampion ne La Liga Real dhe Barcelona nuk arriten te merrnin me shume se nje barazim ne javen e 5 te kampionatit spanjoll Ne ndeshjen me te rendesishme te kesaj jave Barcelona u ndal ne shtepi 1-1 nga Atletiko e Madridit Pas nje mrekullie te Oblak nda