Rezultate te kerkimit per termin: +Obstruksionizmi

Meta: total 37 / total_found 37 / time 0.000 / keyword[0] obstruksionizmi / docs[0] 37 / hits[0] 41 /
Rrëfehet Majko: Studentët na trembën, për ndarjen e Kosovës vendos Prishtina
  • 2019-02-11

Rrëfehet Majko: Studentët na trembën, për ndarjen e Kosovës vendos Prishtina

Ministri i Diasporës, Pandeli Majko ka dhënë sot një intervistë për Zërin e Amerikës në Uashington, duke folur për disa çështje të nxehta në Shqipëri dhe në rajon. Majko u pyet nga gazetarja për riformatimin që Edi Rama i bëri qeverisë gjatë Asamblesë së PS në dhjetor, duke m

Projektit euro-atlantik po i vjen fundi në Ballkan
  • 2016-12-14

Projektit euro-atlantik po i vjen fundi në Ballkan

Teksa Mbretëria e Bashkuar dhe Amerika tërhiqen nga rajoni, aftësia e Europës për fuqi të butë me qëllimin e nxitjes së Ballkanit drejt demokracisë liberale po shkon gjithnjë e më shumë drejt rënies, gjë që e bën destabilitetin më të mundshëm. Nga Jasmin Mujanovic* Pavarësis

Zbulohet dokumenti sekret: Nexhmije Hoxha vallëzonte me kokën e prerë të italianit. Shoqet i bëri prostituta
  • 2016-11-23

Zbulohet dokumenti sekret: Nexhmije Hoxha vallëzonte me kokën e prerë të italianit. Shoqet i bëri prostituta

Një dokument sekret, historik, shkruar në 1952 nga të huajt hedh dritë mbi krimet e komunizmit dhe konkretisht të bashkëshortes së diktatorit Enver Hoxha. Dokumenti që Opinion.al publikon sot është shkruar më 15 shtator 1952 dhe konsiderohet si një material sekret shkruar nga amerikanët

Zbulohet dokumenti sekret i 1952: Nexhmije Hoxha vallëzonte me kokën e prerë të italianit. Shoqet i bëri prostituta
  • 2016-11-23

Zbulohet dokumenti sekret i 1952: Nexhmije Hoxha vallëzonte me kokën e prerë të italianit. Shoqet i bëri prostituta

Një dokument sekret, historik, shkruar në 1952 nga të huajt hedh dritë mbi krimet e komunizmit dhe konkretisht të bashkëshortes së diktatorit Enver Hoxha. Dokumenti që Opinion.al publikon sot është shkruar më 15 shtator 1952 dhe konsiderohet si një material sekret shkruar nga amerika

KRIZA E VLERAVE DHE E ARDHMJA PA FORMË
  • 2016-04-04

KRIZA E VLERAVE DHE E ARDHMJA PA FORMË

ILIR YZEIRI Jo vetëm ne, shqiptarët, por, në përgjithësi Europa është në krizë dhe bota gjithashtu nuk është në gjendjen e saj më të mirë. E pranojnë të gjithë se globalizimi e ka bërë botën më të hapur, por ka krijuar edhe mundësinë që pabarazitë, deformimet dhe diferenca

Te ndertojme ura  qe bashkojne  Jo mureve  qe na ndajne
  • 2014-11-21

Te ndertojme ura qe bashkojne Jo mureve qe na ndajne

e Premte 21 Nentor 20141222 pm SAMI REPISHTIbrbr   Ne perkujtimin e 25-vjetorit te ramjes se Murit te Berlinit 9 nandor 2014 Papa Francesku keshilloi ndertimin e urave dhe jo mureve ne mes te popujve Thanja e tij lapidare me bani pershtypje te thelle e permbledhun dhe kupt

No Pic available
  • 2014-08-22

Kthimi i ‘Territoriales’, Vasili i LSI: Keqardhje për arsyetimin e Presidentit

TIRANE- Deputeti i LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar sot për vendimin e Presidentit, Bujar Nishani, i cili vendosi t’i rikthejë Kuvendit për rishikim, Reformën Territoriale. Kryetari i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, gjatë një deklarate për shtyp mbrëmjen e sotme, thekso