Rezultate te kerkimit per termin: +Ods

Total: 20
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:53.560Z

Ceki, partia e Topolanek kryeson evropianet

Presidenti i Republikes Ceke, Klaus ka pranuar fitoren e konservatoreve te ODS-se, partia e ish-kryeministrit Topolanek, ne zgjedhjet evropiane. Themelues ne vitet ’90 i partise ODS, Klaus eshte larguar se fundmi nga ky subjekt pas disa perplasjeve me Topolanek, qe eshte dhe kryet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:38.560Z

Çekia referendum për Euron

Partia ODS e kryeministrit çek, Petr Necas, bëri thirrje për organizimin e një referendumi mbi miratimin e euros, gjatë një kongresi në Pragë të këtij formacioni të djathtë."ODS kërkon që vendimi për një futje të mundshme të monedhës së përbashkët dhe anëtarësimi në mekanizm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.618Z

Koalicioni i qendrës së djathtë fiton zgjedhjet parlamentare në Çeki Kuti votimi (Foto ilustruese)

Pas zgjedhjeve parlamentare në Çeki, është i mundur krijimi i një qeverie të qendrës së djathtë nën drejtimin e Partisë Qytetare Demokratike ODS. Kryekandidati i kësaj partie Petr Necas është takuar në mbrëmjen e zgjedhjeve me përfaqësues të partive Top 09 dhe VV për të diskutua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.799Z

Qeveria çeke, me parti politike të mesit të artë të së djathtës

Në çeki, në zgjedhjet parlamentare u përvijua një fitore e koalicionit Mes i Djathtë. Fitues të zgjedhjeve janë para së gjithash partitë më të reja, të sapothemeluara. Partitë tradicionale pësuan rënie. Kur televizioni çek tregoi të shtunën në mbrëmje parashikimet e para në zgj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.694Z

Qendra e djathtë fiton zgjedhjet në Çeki

Pas zgjedhjeve parlamentare në Çeki, është i mundur krijimi i një qeverie të qendrës së djathtë, nën drejtimin e Partisë Qytetare Demokratike ODS. Krye-kandidati i kësaj partie, Petr Necas, është takuar në mbrëmjen e zgjedhjeve me përfaqësues të partive Top 09 dhe VV, për të d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.613Z

Vazhduan zgjedhjet në Çeki

Procesi i votimit në Çeki rifilloi sot në orën 08:00, për të zgjedhur 200 deputetët e Dhomës së Ulët të parlamentit çek, në një votim të karakterizuar nga një pjesëmarrje e madhe. Dita e parë e votimit përfundoi të premten në orën 22:00, me një pjesëmarrje që i afrohej shif

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.756Z

Petr Necas, kryeministri i ri i çekisë

“Necas duhet të formojë menjëherë kabinetin e tij qeveritar me qëllim që të mund të marrë postin e kryeministrit”, theksoi presidenti për televizionin “Prima”. Shefi i partisë ODS u ngarkua më 4 qershor nga Klaus të nisë negociatat për formimin e qeverisë së re. Kryeministri

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama