Rezultate te kerkimit per termin: +Odrinska +Gora

Meta: total 1 / total_found 1 / time 0.000 / keyword[0] odrinska / docs[0] 1 / hits[0] 1 / keyword[1] gora / docs[1] 376 / hits[1] 638 /
No Pic available
  • 2019-04-01

Historiani serb: Shqiptarët kanë humbur shumë tokë tek serbët

 Ndoshta shqiptarët në mesjetën e hershme mund të kenë humbur shumë tokë te serbët, ato nuk ishin aspak një popull që po shuhej. Që nga fundi i shekullit të 13 ata nisën një sulm drejt veriut në Selanik, Epir dhe Greqi, që nga fundi i shekullit të 17 një sulm të dytë drejt veril