Rezultate te kerkimit per termin: +Ofeli

Total: 3
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:37.206Z

O F E L I A në tre shqipërime

Arthur RIMBAUD Me veprat e tij kryesore, “Një stinë në ferr” dhe “Iluminacione”, si dhe me mjaft prej poezive të adoleshencës, ku spikasin “Anija e dehur” e “Zanoret”, Arthur Rimbaud mbeti një poet i revoltuar, që lëvizjen poetike të nisur nga Baudelaire e çoi deri në pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.380Z

Tiranë, arrestohet një agjente doganore, akuzohet për korrupsion

Forcat e policisë në kryeqytet në orët e vona të së enjtes kanë arrestuar një agjente doganore. Uniformat blu bëjnë me dije se agjentja doganore e arrestuar është Ofeli H. e cila akuzohet për ushtrim të ndikimit të palig

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:56.716Z

KJO RRUGË...

Milanov KALLUPI Kjo rrugë s’është thjesht rrugë, ku qetësisht çapiten dielli e hëna, ku njerëzit e heshtur u bien qetë tastave të gurëve e mjegulla e pluhurit ndjek pas kërriçin e gëzimit të fëmijëve. Dëgjoni? Nga larg vjen zëri i një poeti që e ka shtëpinë te sopi i manav

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:00.944Z

Skandali i FMN-së, Shtraus Kan rrezikon vetëvrasjen

Dominik Shtraus Kan, kreu i Fondit Monetar Ndërkombëtar, i arrestuar të shtunën në Nju Jork nën akuzat e përdhunimit të një shërbëtoreje në hotelin me 5 yje ku qëndronte, rrezikon vetëvrasjen.Ai është nën mbikëqyrje të rreptë nga mjekët e burgut Rikers Island në SHBA. Një nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:45.391Z

Në Vatikan, shfaqet Hamleti i Shekspirit. Imzot Tighe: Pasuri e të gjithëve

Për herë të parë në histori, më 14 prillin e kaluar (2016) në Vatikan u shfaq një tragjedi e Shekspirit: Hamleti. Rasti - 400 vjetori i vdekjes së dramaturgut të Strasford on Avon, që kremtohet sot më 23 prill. Shfaqja, e përgatitur nga Shoqëria Globe Theatre e Londrës, u shfaq n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:10.759Z

Qeleshekuqja

Enton BIDO Na ishte (po mund edhe të mos ishte) një çupë, që e quanin Qeleshekuqja. Kjo quhej kësisoj se, një ditë (ose natë), e kish futur qeleshen në lavatriçe për ta larë bashkë me ca rroba me ngjyrë të kuqe. Këto lëshuan bojë varda dhe qeleshja, ca nga boja e ca nga inati,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:18.959Z

Oriana Cama: Bëj atë që them dhe them atë që ndiejë

Ajo është një aktore mjaft e këndshme, e brishtë dhe e lirshme në skenë teksa interpreton personazhet e saj. Është diplomuar për regjisurë, por i është përkushtuar deri në detaje aktrimit. Ka pak vite që interpreton në skenë dhe, pa dyshim, bën pjesë në atë brez aktorësh të

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama