Rezultate te kerkimit per termin: +Office

Meta: total 657 / total_found 657 / time 0.000 / keyword[0] office / docs[0] 657 / hits[0] 960 /
No Pic available
  • 2017-06-03

Studimet në SHBA/ Ambasada amerikane shpall procedurën dhe kriteret e aplikimit

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës pranon aplikime për Programin Hubert H. Humphrey për vitin akademik 2018 2019. Ky program u jep mundësinë personave që janë në mes të karrierës së tyre profesionale dhe me potencial udhëheqës të shkojnë në Shtetet e Bashkuara për një

INVESTIGIMI/ Fëmijëri e ndërprerë: Eksodi për azil në Britani i adoleshentëve shqiptarë
  • 2017-02-16

INVESTIGIMI/ Fëmijëri e ndërprerë: Eksodi për azil në Britani i adoleshentëve shqiptarë

Qindra të mitur nga verilindja e Shqipërisë braktisën shkollat dhe ikën përmes rrjeteve të trafikut klandestin në Britaninë e Madhe, por shpresat e tyre për një të ardhme më të mirë rrezikojnë të shfrytëzohen në tregun e egër të skllavërisë moderne. Nga Aleksandra Bogdani,

No Pic available
  • 2017-02-15

Eksodi për azil në Britani i adoleshentëve shqiptarë

Qindra të mitur nga verilindja e Shqipërisë braktisën shkollat dhe ikën përmes rrjeteve të trafikut klandestin në Britaninë e Madhe, por shpresat e tyre për një të ardhme më të mirë rrezikojnë të shfrytëzohen në tregun e egër të skllavërisë moderne. Rrethuar nga mjegulla e den

Trump zyrtarisht President i SHBA: Do luftoj për ju
  • 2017-01-20

Trump zyrtarisht President i SHBA: Do luftoj për ju

Donald Trump është zyrtarisht Presidenti i 45-të i Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Edhe Hillary Clinton, kandidatja demokrate për presidente e cila u mund nga Donald Trump ishte e pranishme në Capitol.  Gjatë ceremonisë, administrata e re dha betimin ku Presidenti Trump mbajti fjal

Si u provokua incidenti i Kanalit të Korfuzit
  • 2016-12-25

Si u provokua incidenti i Kanalit të Korfuzit

Nga Artur Meçollari* 70 vjet më parë, më 22 tetor 1946, ndodhi Incidenti i Kanalit të Korfuzit, në të cilin dy destrojerë britanikë ranë në mina në detin territorial të Shqipërisë (Gjiri i Sarandës). Në këtë ngjarje Marina Britanike humbi 45 oficerë dhe detarë, si dhe 42 të

Jeta si koleksion faturash, punimet e një artisti kinez
  • 2016-12-14

Jeta si koleksion faturash, punimet e një artisti kinez

Artisti me bazë në Pekin, Liu Zhifeng tregon jetët e njerëzve përmes faturave dhe ka për qëllim të bëjë njerëzit të mendojnë se çfarë impakti ata kanë me çdo ndërveprim që ata kryejnë. Punimi i tij më i fundit përfshin skena të njohura nga jeta e përditshme, të pikturuara t

No Pic available
  • 2016-12-05

MISIONI I TRADHTUAR/ Si anglo-amerikanët bënë bashkë kundërshtarët Ahmet Zogu dhe Mitat Frashëri

Tirana Observer do të botojë çdo të shtunë dhe të diel pjesë nga The great betrayal (Tradhtia e madhe), ku lordi britanik Nicholas William Bethell flet për rolin e agjentit Kim Filbi dhe Shqipërinë (u botua në vitin 1984). Në libër flitet se SHBA-ja dhe Britania zgjodhën pikërisht Shq