Rezultate te kerkimit per termin: +Ogerta +Manastirliu

Meta: total 286 / total_found 286 / time 0.023 / keyword[0] ogerta / docs[0] 358 / hits[0] 429 / keyword[1] manastirliu / docs[1] 381 / hits[1] 663 /
Bregu i Lumit, Veliaj: Nuk do lejojmë ndërprerjen e punimeve
  • 2019-04-09

Bregu i Lumit, Veliaj: Nuk do lejojmë ndërprerjen e punimeve

Kryetari i Bashkisë së Tiranës bëri të qartë se nuk do të lejojë ndërprerjen e punimeve për zgjatimet e Bulevardit të Ri, ndërsa për banorët e zonës që preken nga projekti Bashkia ofron strehim për banesat sociale. “Sot ka nisur lizimi i brezit të parë të shtëpive, do të

Çeku për bebet/ Ish-deputeti: Rama në borxh, ska dhënë 2.6 mln për foshnjet
  • 2019-04-08

Çeku për bebet/ Ish-deputeti: Rama në borxh, ska dhënë 2.6 mln për foshnjet

Prej 1 janarit të 2019-ës, në fuqi ka hyrë një ligj për Çekun e Bebes, sipas të cilit parashikohet, që për fëmijën e parë që lind një familje shqiptare të marrë 40 mijë lekë të reja shpërblim, e kështu me radhë 80 për të dytin, e 120 për të tretin. Në vizitën te foshnja

No Pic available
  • 2019-03-24

I vidhen 300 mijë euro Drejtoreshës së Ramës, policia fsheh ngjarjen

Erjona Hoxha Ish-kryeministri Sali Berisha ka denoncuar paraditen e sotme drejtoreshën e kabinetit të Ministrisë së Shëndetësisë, Erjona Hoxha se në banesë i kanë vjedhur 300 mijë euro. Sipas ish-shefit të qeverisë kjo shumë ishte përvetësuar nga kryesekserjanë bashkëpunim me minis

Punësohen 54 mjekë të rinj, Manastirliu: Në prill rriten pagat për punonjësit e shëndetësisë
  • 2019-02-20

Punësohen 54 mjekë të rinj, Manastirliu: Në prill rriten pagat për punonjësit e shëndetësisë

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu priti 54 mjekët e rinj që do të punësohen sot në sistemin e kujdesit shëndetësor parësor në të gjithë vendin. Ju siguroj se kushtet e punës që do të gjeni sot në qendrat shëndetësore janë shumë më të përmir

Hije skandali mbi qeverinë për koncesionin e laboratorëve
  • 2019-02-20

Hije skandali mbi qeverinë për koncesionin e laboratorëve

Koncesioni i laboratorëve spitalorë vishet me hije të rënda skandali. Korporata financiare ndërkombëtare zbulon se një nga tre kompanitë e konsorciumit, që fitoi koncesionin 75 milionë euro kishte probleme integriteti dhe kjo ishte arsyeja se pse firmosja e kontratës u shty për gati dy

Ky vit nis mbarë, lindin trinjakët e parë në maternitetin Koço Gliozheni (Video)
  • 2019-02-12

Ky vit nis mbarë, lindin trinjakët e parë në maternitetin Koço Gliozheni (Video)

Kanë ardhur në jetë trinjakët e parë për këtë vit. Lajmi është bërë i ditur nga kryeministri Edi Rama, nëpërmjet një postimi në Facebook. Materniteti Koço Gliozheni, Tiranë – Vijnë në jetë trinjakët e parë të këtij viti, me 120 mijë lekë të reja me vete secili. Edh

Manastirliu në Korçë: Analiza falas për kancerin e qafës së mitrës
  • 2019-02-10

Manastirliu në Korçë: Analiza falas për kancerin e qafës së mitrës

Testi HPV për parandalimin e kancerit të qafës së mitrës për gratë e grupmoshës 40-49 vjeç, do të kryhet falas në çdo qendër shëndetësore. Deklarata u bë nga ministrja Ogerta Manastirliu, gjatë inspektimit në qendrën shëndetësore të rehabilituar të lagjes 4 në Korçë. Inves