Rezultate te kerkimit per termin: +Ohajos +John +Kasich

Meta: total 47 / total_found 47 / time 0.000 / keyword[0] ohajos / docs[0] 310 / hits[0] 368 / keyword[1] john / docs[1] 13517 / hits[1] 18661 / keyword[2] kasich / docs[2] 122 / hits[2] 187 /
Shkëputet karuseli në Ohajo, 1 i vdekur dhe 7 të plagosur (Video)
  • 2017-07-27

Shkëputet karuseli në Ohajo, 1 i vdekur dhe 7 të plagosur (Video)

Një i vdekur dhe shtatë të plagosur. Ky është bilanci i një incidenti mbi një karusel në një park lojërash në Ohajo të SHBA-ve. Videoja e incidentit tregon rrotën e pajisjes së lodrave e quajtur Fireball duke lëvizur në fillim në mënyrë normale, pastaj diçka nuk shkon dhe pasagje

Presidenti Donald Trump rrugetimi i biznesmenit per ne Shtepine e Bardhe
  • 2017-01-20

Presidenti Donald Trump rrugetimi i biznesmenit per ne Shtepine e Bardhe

p styletext-align justifyBiznesmeni miliarder nga Nju Jorku dhe ish-yll i programeve reale televizive Donald Trump ishte fitues befasues i zgjedhjeve partiake republikane per tu bere i nominuar i kesaj partie per zgjedhjet presidencialebrbr p styletext-align justifyKy pasanik me floke karakterist

Si dështoi plani i demokratëve, për të sabotuar Trump!
  • 2016-12-21

Si dështoi plani i demokratëve, për të sabotuar Trump!

Për demokratët që shpresonin në një tradhëti të zgjedhësve të mëdhenj republikanë në dëm të Donald Trump, pati njëfarë zhgënjimi. Kolegji elektoral ka zyrtarizuar Trumpin president të SHBA-ve, duke certifikuar rezultatin e zgjedhjeve të 8 nëntorit të shkuar. Me fitoren e pas

No Pic available
  • 2016-07-20

Trump zyrtarisht kandidati për president i Partisë Republikane

Donald Trump u bë të martën mbrëma zyrtarisht kandidati për president i Partisë Republikane. Ai mbajti një fjalim nga Kulla Trump e Nju Jorkut, drejtuar me satelit Kuvendit Republikan në Klivlend të Ohajos, duke thënë se fitorja prej tij e emërimit të partisë është diçka që ai nuk

No Pic available
  • 2016-07-20

Trump është zyrtarisht kandidati për president i Partisë Republikane

Donald Trump u bë të martën mbrëma zyrtarisht kandidati për president i Partisë Republikane. Ai mbajti një fjalim nga Kulla Trump e Nju Jorkut, drejtuar me satelit Kuvendit Republikan në Klivlend të Ohajos, duke thënë se fitorja prej tij e emërimit të partisë është diçka që ai nuk

No Pic available
  • 2016-07-19

Bashkëshortja e Donald Trump kopjoi Mishel Obama

Melania Trump ka kërkuar votën e amerikanëve për bashkëshortin Donald Trump duke u shprehur nëse zgjidhet kandidati republikan për president do të jetë një lider gjithpërfshirës, duke iu shërbyer të gjithë amerikanëve pavarësisht racës, fesë apo të ardhura. Duke folur gjatë konv

John Kasich tërhiqet nga gara presidenciale
  • 2016-05-04

John Kasich tërhiqet nga gara presidenciale

Guverntatori i Ohajos John Kasich, një ndër konkurrentët për kandidat i Partisë Republikane në zgjedhjet për president, po tërhiqet nga gara, duke i hapur rrugë manjatit Donald Trump të marrë emërimin e partisë së tij. Zoti Kasich ishte një ndër 17 konkurrentët që u futën në g