Rezultate te kerkimit per termin: +Ohajos

Meta: total 304 / total_found 304 / time 0.000 / keyword[0] ohajos / docs[0] 304 / hits[0] 362 /
No Pic available
  • 2017-06-20

Vdes studenti amerikan që mbahej i arrestuar në Korenë e Veriut

Është ndarë nga jeta Otto Warmbier, studenti amerikan, i cili u mbajt i arrestuar në Korenë e Veriut për gati një vit e gjysmë. Njoftimin e dha familja e tij të hënën pasdite. Warmbier u kthye në Shtetet e Bashkuara javën e kaluar në gjendje kome. Mjekët në qytetin e tij Sinsinati t

SHBA, vdes studenti i lëshuar në gjendje koma nga Koreja e Veriut
  • 2017-06-20

SHBA, vdes studenti i lëshuar në gjendje koma nga Koreja e Veriut

Është ndarë nga jeta Otto Warmbier, studenti amerikan, i cili u mbajt i arrestuar në Korenë e Veriut për gati një vit e gjysmë. Njoftimin e dha familja e tij të hënën pasdite. Warmbier u kthye në Shtetet e Bashkuara javën e kaluar në gjendje kome. Mjekët në qytetin e tij Sinsinati t

No Pic available
  • 2017-03-31

Juncer: Nëse Trump është pro brexit, do mbështes pavarësinë e Teksasit

Nëse Trump mbështet largimin e Britanisë dhe vendeve të tjera nga BE-ja, unë do të filloj të mbështes largimin e Ohajos dhe Teksasit nga Shtetet e Bashkuara. Kështu është shprehur gjatë samitit të Partive Popullore Europiane, Presidenti i Komisionit Europian, Zhan Klod Junker, në një

Presidenti Donald Trump rrugetimi i biznesmenit per ne Shtepine e Bardhe
  • 2017-01-20

Presidenti Donald Trump rrugetimi i biznesmenit per ne Shtepine e Bardhe

p styletext-align justifyBiznesmeni miliarder nga Nju Jorku dhe ish-yll i programeve reale televizive Donald Trump ishte fitues befasues i zgjedhjeve partiake republikane per tu bere i nominuar i kesaj partie per zgjedhjet presidencialebrbr p styletext-align justifyKy pasanik me floke karakterist

No Pic available
  • 2017-01-09

Trump: Faleminderit Fordit dhe FCA që do të investojnë në SHBA

 Më në fund po ndodh zyrtarisht, Fiat Chrysler , ka njoftuar planet e investimit për  rreth 1 miliardë dollarë  në impiantet e Miçiganit dhe Ohajos, duke shtuar mbi 2 mijë vende pune. Kjo pasi Ford njoftoi javën e kaluar që do të investojë në Miçigan në vend që të ndërtojë një

Sa shumë yje mori me vete 2016
  • 2016-12-29

Sa shumë yje mori me vete 2016

Bota humbi disa njerëz të famshëm gjatë këtij viti: këngëtarë, aktorë, një diktator dhe personin më të moshuar që ka shkuar në hapësirë. Korrespondenti i Zërit të Amerikës Arash Arabasadi ka përgatitur një material në mënyrë kronologjike rreth njerëzve të famshëm që humb

Si dështoi plani i demokratëve, për të sabotuar Trump!
  • 2016-12-21

Si dështoi plani i demokratëve, për të sabotuar Trump!

Për demokratët që shpresonin në një tradhëti të zgjedhësve të mëdhenj republikanë në dëm të Donald Trump, pati njëfarë zhgënjimi. Kolegji elektoral ka zyrtarizuar Trumpin president të SHBA-ve, duke certifikuar rezultatin e zgjedhjeve të 8 nëntorit të shkuar. Me fitoren e pas