Rezultate te kerkimit per termin: +Okcular

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:59.921Z

Turqi, numri i viktimave 57

Ankara, 8 mars, NOA Numri i viktimave të shkaktuara nga tërmeti në Turqi, ka arritur në 57 të vdekur. Ndërkohë që agjencitë e lajme turke deklarojnë se numri mund të jetë më i madh. Aktualisht janë regjistruar dhe 100 të plagosur. Tërmeti, që ra mëngjesin e sotëm në Turq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:00.486Z

Shoqëria-Kultura | 10.03.2010

Një tërmet i madh tronditi së fundi Turqinë Lindore të hënën në mëngjes. Ai arriti shkallën 6.0 sipas Rihterit dhe deri tani mendohet se ka marrë jetën e 57 vetëve. Bildunterschrift: Großansicht des Bildes mit der Bildunterschrift: Zona e tërmetit, provinca Elazig, Turqi Bildu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama