Rezultate te kerkimit per termin: +Oklahoma

Meta: total 650 / total_found 650 / time 0.000 / keyword[0] oklahoma / docs[0] 650 / hits[0] 1031 /
Spiro Duni ngjit në skenë një histori familjare
  • 2019-01-29

Spiro Duni ngjit në skenë një histori familjare

Një histori e familjes së kohëve tona, shkruar nga Tracy Letts, do të vijë së shpejti në skenën e ArtTurbina nën regjinë e Spiro Dunit. Regjisori ka nisur provat për të sjellë këtë vepër jo të lehtë nga ana regjisoriale. “Gusht: Portret Familjar” është një komedi e z

No Pic available
  • 2018-10-31

Si i shpëtoi mafiozi famëkeq James Whitey Bulger arrestimit të FBI

Ai ishte gangsteri më i kërkuar në Amerikë. Vetëm Osama bin Ladeni e kishte rrëzuar përkohësisht si personin “më të kërkuar”. James “Whitey” Bulger ishte një nga kriminelët më gjakftohte dhe më i pamëshirshmit midis kriminelëve të viteve 70 dhe 80. Ai u dën

Edna OBrien: Si ta lexojmë mazokizmin
  • 2018-03-30

Edna OBrien: Si ta lexojmë mazokizmin

Dikur keni thënë se, me aq sa mbani mend, keni qenë gjithnjë shkrimtare. Në cilën pikë keni filluar vërtet të shkruani letërsi? Kur them se kam shkruar që në fillim, dua të them se të gjithë shkrimtarët e vërtetë shkruajnë që nga fillimi, se prirja, makthi, është tashmë atje d

No Pic available
  • 2017-09-21

Policia vret me armë shurdh-memecin

Një njeri i shurdhër dhe memec u qëllua për vdekje nga policia pasi fqinjët e tij bërtitën se ai nuk mund të dëgjojë. Magdiel Sanchez, 35 vjeç, u kontaktua nga oficerë të cilët ishin duke hetuar një aksident, ku drejtuesi i mjetit nuk kishte ndaluar, ndërsa kaluan afër shtëpisë s

No Pic available
  • 2017-08-29

Babi të dua! I riu shpërthen në lot kur mëson se i ati i mbijetoi stuhisë

Ky është momenti emocionues kur një i ri i cili humbi gjithçka nga Uragani Harvey mëson se babai i tij i kishte mbijetuar stuhisë së tmerrshme. Aaron Mitchell në gjendje dëshpëruese ishte përpjekur vazhdimisht të kontaktonte me të atin që kur stuhia vdekjeprurëse shkatërroi shtëpin

No Pic available
  • 2017-07-11

Policia i vendos prangat, djali kërkon leje për ti propozuar të dashurës

Një djalë ka vendosur që ti propozonte të dashurës së tij në momentin që po arrestohej nga policia. Brandon Thompson nga Oklahoma i kërkoi policisë që të ndahej në një mënyrë tjetër nga e dashura e tij. Unë nuk dua të ndahem nga ajo pa i treguar se cfarë ndjej unë realisht. Unë

25-vjeçarja del shëtitje në park dhe gjen diamantin e rrallë
  • 2017-05-14

25-vjeçarja del shëtitje në park dhe gjen diamantin e rrallë

Një 25-vjecare nga Oklahoma gjeti një diamant të rrallë 2.65 karat në tokë, vetëm 10 minuta pasi kishte dalë për një shëtitje në park.  Victoria Brodski gjeti një objekt të shndritshëm që ngjante me një copë xhami, por iu duk interesante dhe filloi të kërkonte rreth dia