Rezultate te kerkimit per termin: +Ola

Meta: total 519 / total_found 519 / time 0.000 / keyword[0] ola / docs[0] 519 / hits[0] 798 /
Britania do të njohë shembjen e miteve
  • 2016-04-01

Britania do të njohë shembjen e miteve

Nga Alex von Tunzelmann, History Today Bota jonë mori formë nga perandoritë. Gjuhët, kulturat, infrastruktura, hartat dhe monumentet janë gjurmët e lëvizjes së pushtetit në sipërfaqen e saj. Thuhej që Perandoria Britanike i dha ngjyrë rozë një të katërtës së planetit, ngjyra që p

No Pic available
  • 2016-02-26

Mjerim nga errësira, familja ngujohet prej dy muajsh

Dy bashkëshortët ngujohen me vajzën e mitur Nga Laureta Roshi Dy muaj pas portës së lidhur me zinxhirë. Probleme shëndetësore të prindërve ,nëna me një gji pas operacionit, i ati në depresion pas vështirësive ekonomike ku borxhi ndaj CEZ prej 45.000 lekësh bashkë me kamatat shkoi 75

No Pic available
  • 2016-02-22

Solidariteti, ushqime dhe veshmbathje për 6 fëmijët jetimë

Dhjetëra pako me ushqime e veshmbathje i janë dërguar familjes së Nurie Pocit në Kukës, nënës së 6 vajzave, ku më e vogla nuk i kalon të tre vjeçët. Kryefamiljarja që ka humbur bashkëshortin një vit më parë, jeton vetëm me një pension 19 mijë lekë të reja. Pas  gjendjes së v

Ola Jordan, balerina që ju “lë” pa frymë (Foto)
  • 2016-02-05

Ola Jordan, balerina që ju “lë” pa frymë (Foto)

Ola Jordan është njëra prej balerinave më të njohura të rrymave latine. Ajo është shumë e popullarizuar në mediat britanike, ku vlen të theksohet se linjat e saj trupore janë tejet mbresëlënëse, shkruan Indeksonline. AdPlatfo

Indrit Çobani: Puthja me Olta Gixharin? As stacion që të ndalosh, as të ulësh shpejtësinë
  • 2016-01-31

Indrit Çobani: Puthja me Olta Gixharin? As stacion që të ndalosh, as të ulësh shpejtësinë

Piktura e një shoqërie të trishtuar të viteve 1900 të Rusisë, vjen e njëkohshme me shoqërinë shqiptare të ditëve të sotme. Mesa duket, kjo shenjë barazimi e ka shtyrë regjisorin Hervin Çuli të vinte në skenë veprën e Çehov "Tri Motrat", një shfaqje plot tre orë e gjysmë në s

Ylli Pepo, një sy vëzhgues në familjen shqiptare
  • 2016-01-27

Ylli Pepo, një sy vëzhgues në familjen shqiptare

Çdo familje jeton çdo ditë dramat e veta të vogla, momente gëzimi e trishtimi; çdokush ka pengjet e veta, mosrealizimet. Jo rrallë herë na ndodh të bëhemi qesharakë në atë që kërkojmë, që mendojmë se jemi, por nuk jemi... Familja e Mimit dhe e Xhimit është një nga ato qindra fa

DailyMail shkruan për talentët e skuadrave të Premierligës, aty edhe Bersant Celina
  • 2016-01-21

DailyMail shkruan për talentët e skuadrave të Premierligës, aty edhe Bersant Celina

Liverpooli kaloi në raundin tjetër të FA Cup, duke mposhtur në Anfield Road skuadrën nga divizioni i katërt, Exeter. Trajneri Jurgen Klopp, në këtë ndeshje vendosi t’ua jap mundësinë shumë lojtarëve të rinj, të cilë