Rezultate te kerkimit per termin: +Ola

Meta: total 530 / total_found 530 / time 0.000 / keyword[0] ola / docs[0] 530 / hits[0] 810 /
Industria tekstile shqiptare. Të punosh për Milanon dhe Londën
  • 2016-09-24

Industria tekstile shqiptare. Të punosh për Milanon dhe Londën

Tregu shqiptar i fasonëve sot ka kryer investime të shumta në makineri dhe ka rritur ndjeshëm nivelin e trajtimit të fuqisë punëtore. Shumë ndërmarrje në vendin tonë kontaktohen nga markat më me emër për të bërë ciklin e plotë të produktit të tyre. Nga Ola Xama, Monitor Në or

No Pic available
  • 2016-09-17

E vërteta e fshehur e ARMO-s: Ata që e morën mashtruan dhe qeverinë amerikane

Pa dhënë asnjë sqarim se çfarë po ndodh në të vërtetë me rafinerinë e vetme të përpunimit të naftës në Shqipëri, qeveria shqiptare prezantoi investitorët e saj të rinj në një terr të plotë informativ. Nuk u shpjegua se çfarë ka ndodhur në të vërtetë me pronësinë e saj,

Ëndrra për të fluturuar nga Kukësi
  • 2016-09-06

Ëndrra për të fluturuar nga Kukësi

Pesë muaj pas miratimit të marrëveshjes me koncesionarin e Rinasit, nuk ka ende asnjë lajm se çfarë po ndodh me aeroportin e Kukësit. Qytetarët shqiptarë vijojnë të paguajnë biletat e shtrenjta, edhe pse Parlamenti i fali 2 vite të tjera palës gjermane. Sot nuk ka një datë se kur do

Aeroporti i Kukësit, ende një ëndërr e bukur
  • 2016-09-03

Aeroporti i Kukësit, ende një ëndërr e bukur

Nga Ola Xama, Monitor Pesë muaj pas miratimit të marrëveshjes me koncesionarin e Rinasit, nuk ka ende asnjë lajm se çfarë po ndodh me aeroportin e Kukësit. Qytetarët shqiptarë vijojnë të paguajnë biletat e shtrenjta, edhe pse Parlamenti i fali 2 vite të tjera palës gjermane. Sot nuk

No Pic available
  • 2016-08-20

Ola Jordan skena hot në larjen e makinës

Ola Jordan u bë e njohur në emisionin e kërcimit Strictly Come Dancing. Sot ajo tërhoqi vëmendjen tek spërkatej me ujë dhe shkumë kur lante makinën e saj. Polakja 33-vjeçare tregoi një fizik të mrekullueshëm jashtë shtëpisë së saj në Kent kur pastronte makinën Nissan GTR. &nbs

No Pic available
  • 2016-07-30

Princ Leka II dhe Elja Zaharia rrëfejnë për Ora News përgatitjet për dasmën

Më 27 prill të vitit 1938, me një ceremoni madhështore të zhvilluar në ambientet e Pallatit Mbretëror në Tiranë, Mbreti i shqiptarëve Ahmet Zogu vuri kurorën martesore me princeshën Geraldina Apony, e cila rridhte nga një familje ariostokrate.Kontesha e re hungareze ishte vetëm njëzet

Prapaskenat e ligjit të ri: Gjysma e 36 kompanive problematike në faliment
  • 2016-07-02

Prapaskenat e ligjit të ri: Gjysma e 36 kompanive problematike në faliment

Të bësh biznes do të thotë se sa shpejt hap një kompani, por dhe sa shpejt e mbyll atë. Shqipëria, deri tani, ka përmirësuar vetëm të parën, të hapësh një biznes sot e bën për 24 orë, por për të shpallur falimentin, duhen edhe vite. Në Kuvend pas 26 vitesh u depozitua një li