Rezultate te kerkimit per termin: +Olimpike

Total: 4645
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:44.996Z

Shuhet flaka olimpike, simboli i Lojërave Olimpike

Fillimisht njerëzit u mahnitën me spektaklin e ofruar kur u ndez flaka olimpike. Mediat britanike shpjeguan me detaje se si u realizua një spektakël i tillë. 204 pishtarë të vegjël (sa numri i shteteve garuese) u mblodhën në qendër, për të ofruar një flakë gjigande. Por

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:55.413Z

Lojrat Olimpike 2010, flaka olimpike mbërrin në Vankuver

VANKUVER- Pak orë para hapjes së Lojërave Olimpike Dimërore, flaka olimpike mbërriti në Vankuver të Kanadasë. Në më shumë se 100 ditë flaka e ndezur përshkoi mbi 45.000 kilometra kryqetërthor Kanadasë, në tokë, në ujë dhe në ajër. Sot në mbrëmje sipas orës lokale flaka olimpi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:04.663Z

Lojrat Speciale Olimpike, Presidenti Nishani dorëzon flakën olimpike

Kreu i shtetit, Bujar Nishani ka përshëndetur sot startimin e Lojrave Olimpike Speciale 2013, të cilat kanë për synim dhënien e mbështetjes ndaj komunitetit të personave me aftësi të kufizuara intelektuale përmes integrimit të tyre në aktivitetet social-sportive. Në fjalën e tij, pres

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:04.663Z

Lojrat Speciale Olimpike 2013, Presidenti Nishani dorëzon flakën olimpike

Kreu i shtetit, Bujar Nishani ka përshëndetur sot startimin e Lojrave Olimpike Speciale 2013, të cilat kanë për synim dhënien e mbështetjes ndaj komunitetit të personave me aftësi të kufizuara intelektuale përmes integrimit të tyre në aktivitetet social-sportive. Në fjalën e tij, pres

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:04.673Z

Lojrat Olimpike Speciale

Për të pestin vit radhazi Shqipëria mirëpret Lojrat Olimpike Speciale, një eveniment i cili ka si synim mbështetjen ndaj komunitetit të personave me aftësi të kufizuara intelektuale përmes integrimit të tyre të plotë në aktivitete

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:28.204Z

Startojnë Lojërat Olimpike Speciale

Startojnë Lojërat Olimpike Speciale ku do të marrin pjesë 250 sportistë me aftësi të kufizuara. Ky aktivitet zhvillohet për herë të dytë në dy vitet e fundit. Presidenti Topi ishte edhe njeriu i cili u dha jetë këtyre lojërave pas ndezjes së flakës olimpike, e cila për tri ditë rr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:37.761Z

Lojërat Olimpike dhe PK

Nëse Partia Komuniste Kineze nuk do të bjerë në reflekset e manisë së kontrollit dhe të paranojës, atëherë Lojërat Olimpike mund ta ndryshojnë madje edhe Kinën. Teta është në Kinë numër fati. Prandaj 8.8. është një ditë me fat. Megjithëse partia komuniste kineze kundërshton

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama