Rezultate te kerkimit per termin: +Ols +Lafe

Total: 21
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:42.004Z

Ols Lafe: Hyrje falas për të vizituar vlerat e trashëguara ndër shekuj

MTKRS në Ditën Ndërkombëtare të Monumumenteve organizon aktivitete në institucionet e trashëgimisë kombëtareData 18 prill e njohur botërisht si Dita Ndërkombëtare e Monumenteve dhe Siteve Arkeologjike, pas miratimit në vitin 1983 në Konferencën e Përgjithshme të UNESCO-s, është jo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.480Z

Ols LafeJa pse duhen ruajtur bunkeret uzinat e burgjet

TIRANE- Shekulli i XX-te na ka lene nje trashegimi te pasur. Duke filluar qe nga banesat e viteve 1920 e duke ardhur tek ato me te vonat kohet e fundit kane filluar te shihen me sy tjeter me ate te nje trashegimie qe nuk duhet humbur. Nje vend te rendesishem ne te sic duket zene edhe ndertimet e Shq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:10.549Z

12 muze kombëtare/ Vendimi: Vizitë falas për të dielën e çdo fundmuaji

Tani janë bërë 12 muzetë që ka marrë në përgjegjësi Ministria Turizmit Kulturës Rinisë dhe Sporteve. E fundit që iu shtua kësaj liste është muzeu i qytetit të Korçës. E ndërsa Muzeu Historik Kombëtar po i nënshtrohet një periushe dy vjeçare rikonsktuktimi dhe rikon

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:00.023Z

Organizohet konferencë mbi trashëgiminë kulturore dhe turizmin

Në një konferencë triditore të organizuar nga Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, mes datave 23 e 25 tetor do të diskutohet lidhja midis trashëgimisë kulturore dhe turizmit. Konferenca hapet zyrtarisht më 23 tetor me fillim nga ora 18:00 në Modelariumin e Fakultetit të Ndërtimtar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.358Z

Inst.i Momenteve:S'ka leje për "Skënderbej"

Beteja për sheshin "Skënderbej" ka vijuar në frontin kulturor nga qeveria drejt Bashkisë së Tiranës përmes zbardhjes së dokumentacionit të lejes nga Instituti i Monumenteve të Kulturës dhe drejtoria e trashëgimisë kulturore në Ministrinë e Kulturës. Drejtuesit Valter Shtylla dhe Ol

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:23.132Z

Krishtlindjet: Presidenca hap dyert për publikun, ekspozon kopjen e Mesharittë Gjon Buzuku

Me rastin e Krishtlindjeve Institucioni i Presidentit të Republikës ka hapur sot dyert për publikun për të parë nga afër kopjen e Mesharit të Gjon Buzukut, libri i parë në gjuhën shqipe i botuar në vitin 1555. Kjo vepër e rrallë,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.171Z

Balili, Nishani i thotë po Metës për mbledhjen e KSK

Presidenti Bujar Nishani i është përgjigjur pozitivisht kërkesës së kryetarit të Kuvendit, Ilir Meta për mbledhjen e Këshillit të Sigurimit Kombëtar, lidhur me çështjen Balili. Në një konferencë për shtyp, drejtori i kabinetit të Presidentit Ols Lafe tha se kërkesa është cilësu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama