Rezultate te kerkimit per termin: +Olsa

Total: 62
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.179Z

Darka e gabuar, që "hëngri" të ftuarit

 Alma MileMë shumë se një darkë, të krijohet përshtypja e një beteje. Mes dritave të qirinjve të kuq, dikush thith një cigare, një tjetër sheh vëngër shokun në krah, dikujt i janë gërryer faqet, ndërsa dy duar kanë nisur të thërrmohen. Ata janë dhjetë. Janë të ftuarit e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.404Z

Beteje per vizen italiane

Shtetaset shqiptare Lane dhe Olsa Dhana, nene e bije, kane fituar betejen e tyre kunder Ministrise Italiane te Puneve te Jashtme, ose me mire kunder Konsullates Italiane ne Vlore. Vitin e kaluar kjo konsullate u kishte mohuar dy here vizen turistike duke gjetur disa justifikime qe nuk binden gjy

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:31.794Z

Një shqiptare mes 10 kompozitorëve më të mirë në botë

Kompozitorja fituese e festivalit së RTsh me këngën Përrallë, Olsa Toqi, është duke marrë pjesë në një nga evenimentet më të rëndësishme të zhanerit operistik kontemporan, siç është Internacional Opera Giaccomo Puccini që u mbajt në Lucca! Toqi është përzgjedhur ndër shumë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.341Z

“Poshtepërpjetat e dashurisë” mes Timo Fllokos dhe Ema Andreas

Autori i Lajmit: Redaksia“Poshtepërpjetat e dashurisë” rrëfen 5 vitet e kulturës gjermano-shqiptare. Aktorë të mirënjohur të teatrit dhe kinematografisë shqiptare do të interpretojnë dramën e Brehtit. “Poshtepërpjetat e dashurisë” është një takim mes Timo Fllokos dhe Ema And

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.667Z

“Robert Schwartz”,në skenë me më të mirat

 Një potpuri me më të mirat e 5 vjetëve jetë. Pesë vjet kanë kaluar qysh kur u krijua Shoqata kulturore gjermano-shqiptare “Robert Schwartz”. Një urë mes dy kulturash, që e pruri më afër kulturën gjermane në Shqipëri, po edhe atë shqiptare në Gjermani. Drama, koncer

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:38.499Z

Aksident në Kalimash, ndërrojnë jetë nënë e bijë

Një autovetura me targa të Kosovës u përplas me një kamion me targa të Kukësit, ku si pasojë mbetën të vdekur dy shtetase kosovare dhe u plagosën dy të tjerë. Viktimat janë Ganimete Sabedini, 28 vjeçe dhe vajza e saj Olsa, 18 muajshe. Nga aksidenti mbetën të plagosur rëndë edhe dy

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:58.480Z

Ktu fest 2016: Tinka Kurti, aktorja 85-vjeçare çon në këmbë Strugën

Biseda me Tinka Kurtin gjithmonë merr një natyrë epike: plot energji, forcë dhe vullnet për të treguar historitë e jetës. Në Shqipëri aktorja 85-vjeçare nuk zë ekranet, por është mit. Në Kosovë çmohet më shumë se në çdo trevë shqiptare, deri në takimet e befasishme të "Tinka

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama