Rezultate te kerkimit per termin: +Olta +Xhaka

Total: 14
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:38.546Z

Xhaçka: Të largohet drejtori i QKR-së, manipuloi dokumentet

Parlamentarja socialiste akuzon se dy dit m par ka ndodhur zvendsimi Deputetja Olta Xhaka ka krkuar dje dorheqjen e drejtorit t QKR-s pas asaj q kampi socialist e konsideron si skandal t manipulimit t t dhnave. Drejtori i QKR-s, pas publikimit t skandalit t manipulimit t t dhnave, duhet t jap dorhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.041Z

PS: Të bëhet transparenca e pasurisë së Priftit

Pasuria e ministrit t Ekonomis, Dritan Prifti, ishte edhe dje n qendr t akuzave t Partis Socialiste. N nj deklarat pr mediat, deputetja e PS-s, Olta Xhaka, i ka mshuar faktit se duhet t bhet transparenca e pasuris s ministrit. Sipas saj, ministri Prifti mbrohet nga dy drejtuesit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:38.498Z

Opozita: Bregu manipuloi dokumentet për të shoqin

Prshkallzohen akuzat e PS-s. Reagon ministrja: Bashkshorti im nuk ka prfituar Precipitojn akuzat mes opozits dhe mazhorancs pr korrupsion, duke hapur nj rast edhe m skandaloz, at t manipulimit t dokumenteve zyrtare nga Qendra Kombtare e Regjistrimit. Dje paradite, deputetja socialiste, Olta Xhaka, a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.409Z

Xhaçka: Vokshi të sqarojë rolin e motrës së saj për koncesionet

Opozita vazhdon akuzat e saj ndaj deputetes s mazhorancs pr korrupsion Akuzat pr korrupsion t qeveris t ngritura nga Partia Socialiste duket se jan ndrtuar me themel nga kampi roz pr t’i shkuar deri n fund. Ka kaluar m se nj jav, q Partia Socialiste nuk zbeh, por prkundrazi shton akuzat n dre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.349Z

Xhaçka: Bashkëshorti i Bregut ishte ortak deri më 12 korrik

Opozita vijon sulmet ndaj ministres dhe kreut t QKR-s Deputetja Olta Xhaka ka prsritur sulmin ndaj ministres s Integrimit, Majlinda Bregu, me drejtorin e QKR-s. “Majlinda Bregu dhe drejtori i QKR-s, n unison pretendojn se bashkshorti i ministres sht dorhequr nga kompania ‘MIA Internatio

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:41.561Z

Xhaçka: Sa më e lartë pjesëmarrja sot aq më e madhe përgjegjësia e të zgjedhurve nesër

Deklaratë për media e deputetes Olta Xhaçka zëdhënëse e fushatës së Partisë SocialisteTIRANE, 21 Qershor /ATSH/- Deputetja Olta Xhaçka, zëdhënëse e fushatës së Partisë Socialiste, i beri apel qytetareve që të votojne, pasi siç tha ajo "Çdo votë sot është një investim për të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:10.641Z

PS 140 fshatra nuk lidhenfare me komunat

Deputetja e PS Olta Xhacka ka mbajtur nje konference per shtyp per situaten e krijuar ne te gjithe vendin prej reshjeve te bores. Xhaka denoncon rruge e komuna te bllokuara ne Kukes dhe se shume familje vuajne mungesen e furnizimit me ushqime dhe nuk kane marre ende asnje ndihme.Sipas deputetes se P

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama